Volej u 94' za preokret Bilbaa

Fudbaleri Atletik Bilbaa savladali su Seltu Vigo 2:1, posle preokreta u poslednjem meču 16. kola španske La lige.

Ponedeljak, 19.12.2016.

22:38

Gosti iz Viga su poveli u desetom minutu drugog dela igre preko Jaga Aspasa, da bi Bilbao do tri boda stigao u poslednjih desetak minuta.

Golman gostiju Fakundo Ronkalja je oborio igrača Bilbaa u svom kaznenom prostoru u 82. minutu i dobio drugi žuti karton, a Aric Aduris iz penala poravnava rezultat.

Usledio je žestok pritisak Baska sa igračem više u samoj završnici, a kada su svi očekvali remi na San Mamesu, sevnuo je volej Mikela San Hozea na 30 sekundi pre isteka nadoknade vremena za veliki trijumf domaćina. Bilbao je osvojio 26, a Selta ostala na 21 bodu u sezoni. Baskijski tim je sedmi na tabeli, dva boda od pozicije koja vodi u Ligu Evrope, a na kojoj je Atletiko Madrid, dok je ekipa iz Viga 13.

U Španiji sledi tronedeljna pauza, a 2017. Bilbao će otvoriti protiv Alavesa na svom San Mamesu, dok Selta čeka Malagu.