Kalčo: Juve zaustavio 'ludake' iz Bergama

Ekipa Juventusa savladala je Atalantu u Torinu na otvaranju 15. kola Serije A – 3:0 (2:0).

Subota, 03.12.2016.

22:41

Getty Images

'Stara dama' je na najbolji mogući način odgovorila na prošlonedeljni poraz od Đenoe u Đenovi, ujedno nanevši fantastičnoj ekipi iz Bergama prvi poraz posle devet kola.

Juve na prvom mestu ima sedam bodova više od Rome i Milana, koji imaju po 29 bodova, dok je Atalanta šesta sa jednim manje.

Tim Masimilijana Alegrija praktično je ceo posao završio u uvodnih dvadeset minuta, sa dva pogotka u razmaku od četiri minuta.

Najpre je strelac bio Aleks Sandro, posle lepog solo prodora i udarca sa ivice kaznenog, da bi Daniele Rugani korner Miralema Pjanića pretvorio u 2:0.

Pitanje pobednika i definitivno je rešio Mario Mandžukić u 64. minutu, posle još jednog kornera koji je odlično izveo bosanskohercegovački reprezentativac, da bi konačan rezutlat postavio Remo Fruler počasnim pogotkom za goste u 82. minutu.

Kao i na svim mečevima, u gotovo svim sportovima, ovog vikenda – i duel na 'Juventus Areni' počeo je minutom ćutanja u čast tragično nastradalih igrača brazilskog Šapekoensea.

Reprezentativac Srbije Aleksandar Pešić dobio je priliku da zaigra od 56. minuta za goste, umesto Andree Petanje.
1. Juventus 15 12 0 3 32:13 36
2. Roma 14 9 2 3 33:16 29
3. Milan 14 9 2 3 25:18 29
4. Lacio 14 8 4 2 27:14 28
5. Napoli 15 8 4 3 27:15 28
6. Atalanta 15 9 1 5 24:17 28
7. Torino 14 7 4 3 31:17 25
8. Inter 15 6 3 6 22:21 21