L1: 'Petarda' u Kneževini i prekid zbog petarde

Večernji program 16. kola Lige je obeležila je nova ubedljiva pobeda Monaka, ali i nemile scene na susretu Meca i Liona.

Subota, 03.12.2016.

22:02

'Kneževi' su iskoristili kiks Pari Sen Žermena, sa 5:0 (1:0) su savladali Bastiju i preuzeli čelnu poziciju na tabeli barem do nedelje, kada Nica dočekuje Tuluz.

Dvostruki strelac za domaće bio je Radamel Falkao Garsija, dok su po jedan pogodak upisali Mbape, Lemar i Kariljo.

S druge strane, igrači Meca imaće i te kako razloga da se ljute na svoje navijače, koji su im nepromišljenim gestom oduzeli bodove. Domaći sastav vodio je od 28. minuta golom Heina, ali je samo tri minuta kasnije sudija prekinuo susret jer je na povređenog golmana gostiju Entonija Lopesa bačena petarda.

Milan Biševac našao se u startnoj postavi Meca.

U preostalim mečevima, Anže i Lorijan remizirali su 2:2 (1:1), Lil je minimalnim rezultatom slavio na gostovanju Bordou 1:0 (1:0), dok je Gengan bio siguran kao domaćin protiv Nanta – 2:0 (1:0). Tabela:
1. Monako 16 11 3 2 49:16 36
2. Nica 15 11 3 1 27:10 36
3. Pari Sen Žermen 16 11 2 3 30:11 35
4. Gengan 16 7 5 4 21:15 26
5. Lion 15 8 1 6 28:18 25
6. Bordo 15 6 6 3 20:17 24
7. Ren 15 7 3 5 16:19 24
8. Tuluz 15 6 4 5 18:13 22