Real se oporavio od Blažiča, pobeda Olimpijakosa

Košarkaši Real Madrida pobedili su Armani u Milanu rezultatom 101:90, u derbiju 4. kola Evrolige.

Četvrtak, 27.10.2016.

22:54

Getty images

Tim Pabla Lasa odigrao je u većem delu odličan meč, ali je ipak u finišu morao da se pomuči da dođe do pobede.

Madriđani su u prvih 20 minuta ubacili čak 52 poena (52:41) i delovalo je da neće imati problema u nastavku.

I pred odlučujuću deonicu imali su solidnih +9, ali je Armani posle sjajne role Rikija Hikmena prišao na samo -2 na osam minuta do kraja.

Real je taj nalet odbio sa pet vezanih poena i potom je u finišu bez većih problema stigao do treće pobede u sezoni. Tim Jasmina Repeše pretrpeo je drugi poraz.

Petorica igrača Reala završila su meč sa deset ili više poena. Entoni Rendolf imao je 20 poena i 14 skokova, Hanter i Ljulj dodali su po 18, Fernandes 13, a Kerol 11. Kod domaćina, Hikmen je ubacio 19, a Sanders 16 poena. Milan Mačvan imao je 7 poena i 4 skoka za 21 minut, a Miroslav Raduljica 7 poena i 4 asistencije za 12 minuta. Zoran Dragić dodao je takođe 7 poena.
Starsport
Košarkaši Olimpijakosa pobedili su Baskoniju u Vitoriji sa 95:90. Duel su obeležile brojne promene u vođstvu, ali su pirejski crveno-beli u samom finišu stigli do pobede. Meč je prelomio Erik Grin trojkom uz faul 36 sekundi pre kraja za 94:87.

Od samog starta je bilo jasno da će duel biti veoma izjednačen, ali i efikasan. Baskonija je dobila prvu deonicu sa 27:22, a i na poluvremenu je zadržala istu prednost (52:47).

Olimpijakos se vratio u trećoj deonici, u poslednjoj je u potpunosti preuzeo kontrolu, ali je umalo ispustio veliku prednost. Imao je domaćin nekoliko prilika da dođe do izjednačenja u poslednja dva minuta, ali je brzopletim greškama omogućio Grinu da reši meč.

Erik grin ubacio je svih 13 poena u poslednjoj deonici, Mancaris je dodao 17, a Spanulis je bio sjajan sa 15 poena i 15 asistencija. Nikola Milutinov je za 4 minuta imao 4 poena i 2 skoka. Kod domaćina, Šengelija je imao 20 poena i 4 skoka, a Hanga je uz 15 poena imao 5 skokova. Olimpijakos sada ima skor 3-1, dok je Baskonija pretrpela drugi poraz.