Ikardi spasao Inter, Roma prati Juve

Fudbaleri Intera uspeli su posle preokreta da savladaju Torino sa 2:1 u okviru desetog kola Serije A i tako prekinu loš niz od četiri utakmice bez pobeda.

Izvor: SM

Sreda, 26.10.2016.

22:52

EPA/DANIEL DAL ZENNARO

’Nerauziri’ poveli su u 35. minutu golom kapitena Maura Ikardija, da bi u 63. Andrea Beloti, koji se našao na pravom mestu u pravo vreme, iz odbiitka zakucao loptu pod prečku za izjednačenje. Ipak, junak na ovom meču bio je ponovo Ikardi, koji je u 88. minutu postigao novi pogodak, vredan sva tri boda.

Srpski fudbaler Adem Ljajić odigrao je ceo meč za torinski tim koji sa klupe predvodi Siniša Mihajlović, dok je Saša Lukić bio na klupi.

Klub iz Milana uspeo je da prekine loš niz, pa se sada nalazi na 10. mestu na tabeli sa 14 poena.

Torino posle deset kola zauzima šestu poziciju sa 16 bodova.

Juventus je na svom stadionu ubedljivo savladao Sampdoriju – 4:1 i učvrstio se kao vodeći na tabeli sa 24 boda, dok se Sampa sa 11 poena nalazi na 15. poziciji.

’Stara dama’ je u razmaku od pet minuta uspela da postigne dva pogotka i da u prvom poluvremenu reši pitanje pobednika. Prvi gol postigao je hrvatski fudbaler Mario Mandžukić, kada je u četvrtom minutu glavom savladao golmana gostujućeg tima, a samo pet minuta kasnije, Đorđo Kjelini duplirao je vođstvo.

Napadač Sampdorije Patrik Šik smanjuje prednost u 57. minutu, da bi Miralem Pjanić u 65. bio strelac trećeg gola, kada je sve praktično bilo rešeno. Konačan rezultat za ubedljiv trijumf postavlja strelac drugog gola, Kjelini tri minuta pre kraja meča.
EPA/ELISABETTA BARACCHI
Roma je na gostovanju bila bolja od Sasuola – 3:1. ’Vučica’ je gubila u prvom poluvremenu pošto je Paolo Kanavaro u 12. minutu bio stelac gola za domaći tim.

U nastavku utakmice dva gola postigao je Edin Džeko, prvo u 57, a potom iz penala u 76. Dva minuta kasnije Radža Naingolan postiže treći pogodak i donosi Romi važnu pobedu.

Roma je sada na drugom mestu, sa dva boda manje od Juventusa.

Napoli je tek u drugom poluvremenu došao do pobede nad ekipom Empolija – 2:0. Golove su postigli Dris Mertens u 51. i Vlad Kirikeš u 81. minutu.

Napoli je sada na trećoj poziciji sa 20 poena, a Empoli se nalazi na pretposlednjem sa samo šest boda. Najskuplji srpski fudbaler Nikola Maksimović sa klupe je posmatrao pobedu svog tima.
EPA/ALESSANDRO DI MARCO
Lacio je deklasirao Kaljari – 4:1, a golove su postigli Bade Keita u 6, Čiro Imobile u 23, a potom i u 28, dok je konačnan rezultat postavio Felipe Anderson u 79.

Valas je autogolom u 87. stavio tačku na meč.

Atalanta je minimalnim rezultatom na gostovanju pobedila Pescaru – 1:0, golom Matije Kaldara, dok su nerešen meč odigrali Kjevo i Bolonja – 1:1.

Bolonja je povela golom Erika Pulgra u 52, da bi tragičar na ovom meču, bio Ibrahim Mbaje kojie je postigao autogol u 70. minutu.

Jedan duel završen je gotovo sat vremena kasnije od ostalih, zbog očajnog stanja terena u Firenci, gde je Fiorentina tek u 85. minutu izvukla bod protiv poslednjeplasiranog Krotonea – 1:1. Tabela:

1. Juventus 10 8 0 2 21:7 24
2. Roma 10 7 1 2 26:12 22
3. Napoli 10 6 2 2 19:10 20
4. Milan 10 6 1 3 16:14 19