Kalčo: Ninković najavio poraz Milana u Đenovi

Ekipa Đenoe savladala je u Đenovi Milan na otvaranju desetog kola Serije A – 3:0 (1:0).

Utorak, 25.10.2016.

22:54

EPA/SIMONE ARVEDA

Đenovljani su sigurnim trijumfom pokazali da je poraz u gradskom derbiju od Sampdorije iza njih, dok je Milan napravio korak unazad posle minimalne pobede nad Juventusom prošlog vikenda.

'Grifoni' su zabeležili četvrtu pobedu u sezoni i sada su sedmi sa 15 poena, a 'rosoneri' imaju dva boda manje od Juvea, odnosno isto koliko i trećeplasirana Roma – 19.

Domaćin je poveo već u 11. minutu, kada je bivši vezista Partizana Nikola Ninković sjajno ispratio centaršut Tomasa Rinkona i glavom savladao Đanluiđija Donarumu.

Golova nije bilo sve do samog finiša, pre nego što je Jurak Kučka postigao autogol u 80. minutu, a Leonardo Pavoleti osam minuta kasnije postavio konačan rezultat.

Ninković je od 54. minuta igre zamenio zemljak i bivši krilni napadač Crvene zvezde Darko Lazović, posle čijeg centaršuta je Kučka pogodio sopstvenu mrežu.