L1: 'Šestica' Monaka protiv Monpeljea

Ekipa Monaka ubedljivo je savladala pred svojim navijačima Monpelje na otvaranju desetog kola Lige 1 – 6:2 (1:1).

Petak, 21.10.2016.

23:40

EPA/SEBASTIEN NOGIER

Monako je posle poraza od Tuluza u prošlom kolu bio vrlo ubedljiv, iako je Monpelje prvi poveo.

Gosti su poveli iz penala Rijada Budebuza u devetom minutu, a izjednačio je Falkao u 36, takođe iz penala. 'Kneževi' su poveli u 49. minutu golom Kilijana Mbapea, a Monpelje je izjednačio u 61. još jednim penalom Budebuza.

Samo tri minuta kasnije Žemerson je doneo novo vođstvo Monaku, a onda su u 74. i 76. minutu Valer Žermen i Tomas Lemar dali po gol za ubedljivo vođstvo, da bi konačni rezultat postavio Adama Traore u 90. minutu.

Monako je trenutno drugi na tabeli, sa bodom manje od vodeće Nice i tri boda više od Pari Sen Žermena, koji imaju utakmicu manje.

PSŽ bi mogao da se vrati na drugo mesto ako u nedelju pobedi Olimpik Marselj sa tri gola razlike ili više.

Monpelje je 16. na tabeli sa 10. bodova.