Lajpcig bez poraza u Bundesligi

U prvom meču šestog kola Bundeslige fudbaleri Lajpciga pobedili su Augsburg – 2:1 (1:1) i tako ostali neporaženi u ligi.

Izvor: SM

Petak, 30.09.2016.

22:21

Getty Images

Klub koji je ove sezone debitant u ligi, nalazi se na trećem mestu sa 12 bodova, a Augsburg je na 11. pozicija sa sedam.

’Bikovi’ su poveli u 11. minutu golom Emila Forsberga, ali je Dong- Won Đi izjednačio tri minuta kasnije.

Pobedu na ’Red Bul Areni’ doneo je Jusuf Pulsen u 52. minutu i to sjajnim golom u šesnaestercu, koji je bio neodbranjiv za golmana Marvina Hica.

Srpski fudbaler Gojko Kačar bio je u ekipi Auzburga do 85. minuta, kada ga je zamenio turski fudbaler Halil Altintop.

Lajpcig je sjajno započeo sezonu i sada ima tri pobede i tri nerešene utakmice, a u narednom kolu gostovaće ekipi iz Volsurga, dok će Auzburg pokušati da ostvari pobedu na domaćem terenu, gde će ugostiti Šalke.