Fudbaleri Atalante pobedili su u gostima Krotone 3:1 u šestom kolu Serije A.

Ponedeljak, 26.09.2016.

21:10

Getty Images

Atalanta je u prvom poluvremenu deklasirala Krotone i praktično već tada rešila utakmicu, s obzirom na to da je posle 45 minuta vodila s 3:0.

Gosti iz Bergama poveli su već u trećem minutu golom Andree Petagane, da bi na 2:0 u 40. minutu povisio Jasmin Kurtić.

U prvom minutu sudijsku nadoknade vremena Alehandro Gomes je sa ivice šesnaesterca sjajnim udarcem povisio na 3:0.

Atalanta je od 62. minuta igrala s igračem manje, pošto je Frank Kesi zbog oštrog starta dobio direktan crveni karton. Krotone je delimično iskoristio brojčanu prednost, pošto je u 86. minutu stigao do gola, a strelac je bio Simi.

Atalanta posle šest utakmica zauzima 16. mesto sa šest bodova, dok je Krotone poslednji, 20. sa jednim bodom.

U poslednjem meču kola, Kaljari je na Sardiniji bio bolji od Sampdorije – 2:1 (1:0).

Žoao Pedro doneo je prednost domaćem timu u 37. minutu, ali je Bruno Fernandes na samo četiri minuta do kraja uspeo da izjednači.

Međutim, samo 120 sekundi kasnije Federiko Melčiori ipak donosi sva tri boda Kaljariju.

Ceo meč sa klupe gostiju posmatrao je Filip Đuričić.