Grizman za minimalac Atletika, Selta slavila u 90'

Fudbaleri Atletiko Madrida savladali su minimalnim rezultatom Deportivo la Korunju na Visente Kalderonu u šestom kolu španskog prvenstva.

Izvor: MN

Nedelja, 25.09.2016.

18:09

Getty Images

Pobedu „Jorgandžijama“ doneo je Antoan Grizman u 70. minutu igre.

Ovim trijumfom ekipa Čola Simeonea popela se na treće mesto sa 12 bodova, iza Reala i Barselone, a toliko bodova ima i četvrtoplasirani Atletik Bilbao.

Atletiko je dominirao tokom većeg dela meča, ali je na pogodak čekao do 70. minuta. Godin je na desnoj strani lepo proigrao Gameira, on ubacio loptu iz mrtvog ugla pred gol gostiju, a Grizman sa dva, tri metra lako zatresao mrežu.

Domaći su i mnogo ranije mogli do vođstva, a pogodak Grizmana poništen je zbog nedozvoljene pozicije na startu drugog poluvremena.

Atletiku je posao olakšan u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena kada je zbog drugog žutog kartona isključen Fajr, ali bez obzira na to tim iz Deportiva sprečio je Madriđane da stignu do ubedljivijeg trijumfa.
Viljareal je za samo 40 minuta uspeo da savlada Osasunu na svom Madrigalu, golovima Pata, Bruna i Sansonea, dok je jedini pogodak za goste postigao Tores sa penala u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena.

Srpski fudaler Antonio Rukavina nije ulazio u igru za ekipu Viljareala.

U poslednjem meču dana Selta je slavila na gostovanju Espanjolu sa 2:0, ali je tim iz Viga do bodova stigao tek u sudijskoj nadoknadi vremena preko Rosija i Sista.

Selta zauzima 11. mesto na tabeli sa sedam bodova, a Espanjol je u zoni ispadanja na 18. mestu sa samo pet.

Srpski fudbaler Nemanja Radoja odigrao je svih 90 minuta za pobednički tim.