Arsenal u 92', eksplozija Spursa, debakl Bilića

Ubedljiva pobeda Totenhema, te debakl Vest Hema posle dva gola prednosti zasenili su trijumf Arsenala iz penala u nadoknadi vremena.

Subota, 10.09.2016.

17:59

Spursi su deklasirali Stouk 4:0 u četvrtom kolu Premijer lige, a domaćina je slomio Heung-min Son sa dva gola na prelazu iz prvog u drugo poluvreme.

Vest Hem je imao 2:0 posle svega pola sata protiv Vorforda, a onda je uspedio potop i pobeda gostiju 4:2 na Olimpijskom stadionu.

U derbiju popodnevnog termina Arsenal je savladao Sautempton 2:1 na Emiratima, golom iz sumnjivog jedanaesterca u 92. minutu utakmice.

Kristal Palas je slavio 2:1 u Midlzbrou, Bornmut je minimalnim rezultatom nadigrao Vest Bromvič, dok je Hal u 95. minutu izborio 1:1 u Barnliju.

Dan će od 18:30 časova da zatvori drugi derbi kola, duel između Liverpula i šampiona Lestera na Enfildu.
Slaven Bilić se nalazi u velikom problemu. Za samo četiri utakmice prokockao je sav kapital kod vlasnika "Čekićara" koji je stekao sjajnim rezultatima prošle sezone.

Vest Hem je doživeo treći poraz ove sezone, i to nakon što je vodio 2:0 posle svega pola sata igre. Golovi Mičela Antonija posle sjajne role Pajea najavili su slavlje u Londonu, ali je domaćin potcenio gosta.

U samoj završnici prvog poluvremena Igalo i Dini donose izjednačenje Votfordu što je nokautiralo "Čekićare". To gosti koriste i već u prvih 20 minuta nastavka dolaze do pobede, pogocima Kapuea i Holebasa.

U međuvremenu, drugi londonski klub podiže formu, espresno. Totenhem je mučio 40-ak minuta sa odbranom Stouka, sve dok Son nije iskoristio proigravanje Eriksena i doneo prednost pred samo pauzu.

To je promenilo sve na terenu, domaćin je počeo da popušta, a Spursi su znali kako to da iskoriste. Danac i Južnokorejac još jednom matiraju Šeja Givena u desetom minutu nastavka, da bi u narednih 15 minuta pogodili Ali i Kejn i potvrdili drugi trijumf Sautemptona.
U derbiju na Emiratima Arsenal se izvukao u poslednjem trenutku i osvojio važna tri boda protiv Sautemptona. "Sveci" su poveli u 18. minutu autogolom Petra Čeha, a nakon sjajnog slobodnog udarca Dušana Tadića.

Ipak, desetak minuta kasnije štoper Arsenala Loran Kosjelni donosi poravnanje fantastičnim "makazicama", da bi se u nastavku oba tima ispromašivala i propuštala šanse za pobedu.

Šejn Long dva puta, te Hojbjerg jednom su propustili prilike za goste, a Aleksis Sančes, Santi Kasorla i Olivije Žiru za "tobdžije".

Međutim, u 91. minutu Žoze Fonte neoprezno startuje u svom kaznenom i posle međusobnog povlačenja obara Žirua, a trijumf domaćinu sa bele tačke donosi Santi Kasorla.

Palas je do prve pobede stigao pogocima svog najskupljeg pojačanja u istoriji Kristijana Bentekea i Vilfreda Zahe na Riversajdu, a bodove Bornmutu je omogućio Kalum Vilson.

Dramatična završnica viđena je u Barnliju gde je Robert Snodgras u 95. minutu "poništio" gol Stivena Defura za važan bod Hala na ovom gostovanju.