PL: Čelsi 'gazi', 'Lisice' krenule, Arsenal lako

Ekipa Čelsija zadržala je maksimalan učinak u sezoni, pošto je u trećem kolu Premijer lige bila bolja od Burnlija kod kuće – 3:0 (2:0).

Subota, 27.08.2016.

17:51

Getty Images

S druge strane, akutelni šampion Lester Siti upisao je prvi trijumf od starta takmičarske godine – pobedivši Svonsi Siti na svom 'King Pauer' stadionu – 2:1 (1:0).

Do prva tri boda stigao je i Arsenal sigurnom igrom na gostovanju Votfordu 1:3 (0:3), dok je Everton do svog prvenca stigao minimalcem nad Stoukom na Gudisonu – 1:0 (0:0).

U preostalim mečevima odigranim u tradicionalnom popodnevnom terminu videli smo i dva remija – Kristal Palas je u završini iščupao bod pred svojim navijačima protiv Bornmuta 1:1 (0:1), a identičan scenario, kao i rezultat, viđen je i u duelu Sautemptona i Sanderlenda na Sent Merisu – 1:1 (0:0).

Na otvaranju kola Totenhem Hotspur i Liverpul takođe su remizirali u derbiju (1:1), dok dan zatvaraju Hal Siti i Mančester Junajted, okršajem u Halu od 18.30.

Tačku na treću rundu najkompetitivnije lige sveta staviće Vest Bromič Albion i Midlsboro od 14.30 u nedelju, odnosno Mančester Siti i Vest Hem Junajted dva i po časa kasnije na Etihadu.
Od kada je Antonio Konte seo na klupu 'Plavaca', ekipa sa Stamford Bridža zna samo za pobede. Tako je bilo i ovoga puta, a da pri tom gosti iz Burnlija nisu imali šanse da izbegnu poraz.

Počelo je golom već u devetom minutu, kada je naš Nemanja Matić doturio loptu do Edena Azara, a Belgijanac protom napravio fantastičan solo prodor sa polovine terena i divnim udarcem pogodio dalji ugao gola gostiju.

Delovalo je da do odlaska na odmor neće biti više pogodaka, ali je onda Brazilac Vilijan u 41. minutu pronašao prostor na roglju kaznenog i udarcem po zemlji u drugi ugao savladao Toma Hitona. Mogao je Čelsi i ubedljivije da trijumfuje, ali smo do kraja meča videli još samo gol Viktora Mozeza.

Nigerijac je sjano ispratio akciju saigrača i sa druge stative pretvorio centaršut Pedra u konačnih 3:0.

Osim Nemanje Matića, kompletan susret za domaći sastav odigrao je i kapiten reprezentacije Srbije Branislav Ivanović.
Treća sreća bila je za izabranike Klaudija Ranijerija jer je tačno toliko susreta bilo potrebno šampionima iz Lestera da stignu do prva tri boda u novoj sezoni. 'Lisice' su pred svojim navijačima nastavile tradiciju, pod obilnom kišom, trijumfom protiv 'Labudova' iz Velsa.

Domaćin je krenuo ofanzivno od samog starta, da bi za vođstvo pogodio najbolji strelac tima Džejmi Vardi – istrčavši kontru u svom stilu u 32. minutu, posle odličnog pâsa Denija Drinkvotera.

Tim rezultatom zavšren je prvi deo igre, da bi posle samo sedam minuta igre u nastavku i kapiten Ves Morgan upisao svoj prvenac u sezoni – zakucavši loptu u mrežu sa ivice peterca posle skoka Roberta Huta.

Već četiri minuta kasnije moglo je da bude i 3:0, ali je Lukaš Fabijanski pročitao udarac Rijada Mahreza sa bele tačke, pošto se Alžirac oglušio o 'pravilo' da penal ne bi trebalo da izvodi onaj igrač nad kojim je faul napravljen.
Celom plenu po prvi put su se radovali i navijači Arsenala, a 'Tobdžijama' ostaje nada i da će njihovi ljubimci u nastavku godine igrati kao u prvih 45 minuta susreta sa Votfordom.

Ekipa Arsena Vengera povela je u devetom minutu igre, kada je Nordin Amrabat napravio je penal, a Santi Kasorla rutinski zatresao mrežu Aurelija Gomesa.

Obe ekipe su potom imale dobre prilike, ali je Tio Volkot bio taj koji je bio precizan – pošto je lepu asistenciju Aleksisa Sančesa pretvorio u 2:0.

N to nije bilo sve u prvom poluvremenu jer je Mesut Ezil, u prvom minutu nadoknade, novo dodavanje Čileanca takođe pretvorio u gol.

U drugom delu igre viđeno je daleko manje uzbuđenja, da bi konačan rezultat postavio skupoplaćeni Roberto Pereira u 57. minutu.
Uspešan pred svojim navijačima bio je i Everton, ali su 'Karamele' slavile uz dosta sreće. Filip Bardsli napravio je faul posle kornera u 51. minutu, odgovornost je preuzeo Lejton Bejns i pogodio stativu, međutim – lopta se od stative odbila do leđa nesrećnog Šaja Givena i završila iza linije.

Bornmut je golom Džošue Kinga vodio protiv Kristal Palasa od 11. minutu, dva minuta kasnije Joan Kabaj promašio je penal, ali je bod domaćima spasao Stiv Dan, na asistenciju Džejsona Pančona, u trećem minutu nadoknade.

Isti rezultat viđen je i na Sent Meriju, gde je Džej Rodriges u 85. minutu anulurao penal Džermejna Defoa nešto ranije, doduše uz veliku pomoć Roba Pikforda kome je lopta prošla 'kroz' ruke.