PL: Vorm čuvao Totenhem, Rouz pogodio remi

Fudbaleri Totenhema i Liverpula odigrali su nerešeno 1:1 u derbiju kojim je otvoreno treće kolo Premijer lige.

Izvor: ÐN

Subota, 27.08.2016.

15:22

Photo by Julian Finney/Getty Images

Totenhem je ostvario drugi remi od početka sezone (ima jednu pobedu), dok su ’Crveni’ stigli do boda nakon po jednog trijumfa i poraza.

’Pevci’ su se popeli na petu poziciju sa pet bodova i nalaze se tri mesta iznad ekipe Jirgena Klopa, koja je sakupila bod manje.

Prvo poluvreme počelo je u visokom ritmu i obe ekipe krenule su sa opasnim napadima. Gosti su prvi pripretili, potom je Totenhem uzvratio, pre nego što je Majkl Vorm najavio da će imati fantastičan dan.

Roberto Firmino odlično je prihvatio dodavanje Manea i lepo prevario čuvara u kaznenom prostoru. Odložio je loptu do Kutinja, ovaj je sa nekih sedam-osam metara neometan gađao bliži ugao, ali je drugi golman ’Pevaca’ neverovatno reagovao i nogom zaustavio taj udarac.

U sledećem minutu Kristijan Eriksen je iskušao Simona Minjolea na suprotnoj strani, posle čega je ritam na ’Vajt Hart Lejnu’ malo opao. Na sledeću priliku čekalo se do 26. minuta – Kutinjo je opet gađao iskosa sa leve strane, pravo u čuvara mreže.
Vorm je u tri navrata dobrim istrčavanjima i klizećim startovima onemogućio Manea da postigne pogodak, ali ni on nije mogao ništa u 44. minutu. Firmino je pobegao Lameli na levom boku, ušao u kazneni prostor, Argentinac ga je zakačio i sapleo, pa je sudija Robert Medli opravdano pokazao na belu tačku.

Odgovornost je preuzeo Džejms Milner, koji je na ovom meču igrao levog beka umesto Alberta Morena, poslao loptu u jednu, a protivničkog golmana u drugu stranu za 0:1 na poluvremenu.

Ništa manje interesantno nije bilo na početku drugog dela igre – Liverpul je nastavio sa napadima, ali je imao sreće što Sadio Mane nije dobio drugi žuti karton zbog nekoliko nesmotrenih faulova. U 53. minutu prečka je sprečila Žoela Matipa da povisi na 0:2 i na debiju u Premijer ligi zatrese mrežu, da bi koji minut kasnije Maneu poništen pogodak zbog minimalnog ofsajda Adama Lalane.

Konačno su ’Pevci’ počeli da se bude i u periodu od 60. do 65. minuta kreirali tri dobre šanse za izjednačenje. Dajer je lepo vratio do Eriksena, čiji šut je završio iznad prečke.
Potom je Lamela naterao Minjolea da izbaci loptu u korner. Upravo je posle tog udarca iz ugla Totenhem imao najbolju priliku – Alderveireld je skočio na petercu i gađao bliži ugao, ali je golman Liverpula sprečio svog druga iz reprezentacije da izjednači.

Ono što se nije dogodilo tada, jeste desetak minuta kasnije, kada Dani Rouz pogodio za 1:1. Opet je Dajer probio po desnom boku i centrirao na petera. Lamela je bio u skoku sa protivnikom, lopta se odbila na drugu stativu gde je usamljeni levi bek kluba iz Londona prihvata i šalje je uz bližu stativu.

Iako se očekivao buran finiš u Londonu, videli smo po jednu polupriliku na obe strane. Alderveireld i Vajnaldum nisu pronašli put do mreže, pa je derbi trećeg kola završen bez pobednika.

Srpski reprezentativac Marko Grujić proveo je čitav meč na klupi za rezervne igrače.