Bugarskoj bodovi protiv Hrvatske

Mlađe seniorke Bugarske u odbojci pobedila je Hrvatsku sa 3-0 po setovima 25:12, 25:11, 28:26 u meču Evropskih kvalifikacija koji je trajao 73 minuta.

Izvor: ÐN

Petak, 29.07.2016.

20:50

Utakmicu u dvorani „Vlade Divac” je posmatralo 50 gledalaca, a sudili su Nadežda Kozlova iz Rusije i Boris Skudnik iz Slovenije.

U poslednjem setu Hrvatska je uspela servisima da poremeti, do tada konstantno dobru, Bugarsku.

Na servis je došla Ema Strunjak, Hrvatice su osvojile nekoliko poena zaredom i od 17:17 stigle do 17:20. Reagovao je Nikolaj Ivanov tajm-autom, pa je ponovo bilo izjednačeno – 21:21. Imale su Hrvatice još jednu dobru seriju, došle su do set lopte (24:22), ali je Bugarska uz nekoliko dobrih odbrana i blokova uspela ponovo da preokrene rezultat i dođe do ti boda.

Na turniru Evropskih kvalifikacija u Vrnjačkoj Banji nastupiće igračice do 22 godine, a plasman na SP 2017. izboriće dve prvoplasirane reprezentacije.

III SP 2017. u konkurenciji mlađih seniorki (igračice do 23 godine) odigraće se u Ljubljani i Mariboru, u Sloveniji, a pored domaćina plasman je izborio Brazil, prvoplasirana reprezentacija sa FIVB rang liste reprezentacija do 23 godine.

U konkurenciji igračica do 23 godine na Svetskom prvenstvu će igrati 12 reprezentacija: po 2 selekcije iz svake Konfederacije (ukupno po 10), organizator i prvoplasirana reprezentacija sa FIVB rang liste.