Fudbaleri Intera matematički su obezbedili četvrtu poziciji u Seriji A koja ih direktno vodi u Ligu Evrope.

Izvor: ÐN

Subota, 07.05.2016.

22:40

Photo by Valerio Pennicino/Getty Images

Inter je u prvom subotnjem meču 37. kola savladao Empoli sa 2:1 i tako ostao nedostižan Fiorentini koja je na mestu ispod.

’Nerazuri’ sada imaju 67 bodova, sedam više od ’Viole’ koja sutra igra svoj meč sa Palermom.

Heroj ekipe Roberta Mančinija bio je Ivan Perišić koji je u 12. minutu asistirao Ikardiju, a potom u finišu poluvremena pogodio mrežu gostiju.

U međuvremenu je Pukjareli izjednačio na 1:1, ali Empoli nije imao snage da do kraja susreta stigne do izjednačenja, i pored velike prilike Koste u četvrtom minutu nadoknade vremena.

Adem Ljajić sa jedne i Uroš Ćosić sa druge strane, susret su posmatrali sa klupa za rezervne igrače.

U drugom meču dana gradski rival Milan slavio je na gostovanju Bolonji i tako ostvario tek drugi trijumf od dolaska novog trenera Brokija.

’Rosonerima’ je posao bio olakšan maltene od samog starta jer je Dijavara već u 12. minutu dobio drugi žuti karton, a gosti su brojčanu prednost iskoristili u finišu prvog poluvremena. Golman Atalante Da Kosta je u kaznenom prostoru oborio Adrijana, a siguran izvođač najstrože kazne bio je Karlos Baka.

Ovim trijumfom Milan se popeo na šestu poziciju sa 57 bodova, dok je bolonja 14. sa 51 bodom.