Lester Siti potvrdio je još jednom da je bez premca najbolja ekipa u Engleskoj, šampionskom predstavom protiv Evertona.

Subota, 07.05.2016.

20:37

Getty Images

Duel na krcatom stadionu 'King Pauer', u okviru 37. kola Premijer lige, obeležio je najbolji strelac domaćina Džejmi Vardi sa dva pogotka – 3:1 (2:0).

Neposredno pre duela 'Lisica' i 'Karamela' legendarni italijanski operski pevač Andrea Bočeli izveo je pesmu 'Vincero' – numeru pobednika – dok su navijači mogli da uživaju u besplatnom šampanjcu, pivu u pici.

Tim Klaudija Ranijera je zvanično postao prvak prošlog ponedeljka, posle remija Čelsija i Totehnem Hotspura, napravivši tako najveću senzaciju u istoriji modernog sporta.

Odmah po okončanju susreta upriličena je i predaja pehara, a erupcija oduševljena dostigla je svoj vrhunac kada su italijanski menadžer i kapiten Ves Morgan podigli čuveni pehar. Već u petom minutu dobili smo nagoveštaj onoga što sledi, pošto je tačno toliko trebalo Džejmiju Vardiju da postigne svoj 23. gol u sezoni. Endi King, inače prvi igrač u istoriji Ostrva koji je osvojio treću, drugu i prvu ligu, poslao je posle kombinacije iz auta loptu na peterac, a Vardi bio na pravom mestu i savladao Džoela Roblesa.

Nstavili su domaći sa napadima i posle vođsta, s druge strane, ekipa Roberta Martinesa nije uspevala da se poveže, da bi se asistent kod vodećeg gola upisao u strelce u 33. minutu. Odlično je ispratio akciju po desnom boku i natrčao na loptu u visini penala, poslavši je po sredini gola u mrežu.

Tim rezultatom otišlo se na odmor, da bi posle dvadeset minuta igre u nastavku Vardi još jednom upisao svoje ime na semafor. Posle solo prodora izborio je penal, koji je potom sam snažno izveo u donji levi ugao. Mogao je momak koji 'pravi žurku' da kompletira savršen dan het-trikom, ali je sedam minuta kasnije, takođe iz penala, pogodio prečku.

Konačan rezultat susreta postavio je Kevin Miralas u 88. minutu, promešavši odbranu domaćina pre nego što je rutinski ćušno loptu pored Kaspera Šmajhela.