L1: Monako i Lion grabe ka Ligi šampiona

Ekipe Monaka i Olimpika iz Liona nastavile su svoj put ka plasmanu u Ligu šampiona.

Subota, 30.04.2016.

23:40

U okviru 36. kola Lige 1, Monako je kod kuće bio bolji od Gengana 3:2 (2:0), dok je Lion, takođe pred svojim navijačima, savladao Ažaksijo – 2:1 (2:0).

Obe ekipe imaju isti broj bodova, po 62, ali je Lion taj koji se nalazi na drugom mestu zbog bolje gol razlike, pa drži mesto koje direktno vodi u elitu.

Monako je posle 45 minuta igre imao dva gola prednosti, pošto su se u strelce upisali Lacina Traore u 17. i Nabil Dirar u 40. minutu. Goste je u meč vratio Mevult Erdin petnaest minuta pre kraja, ali je Bernar Silva već u sledećem napadu vratio dva gola prednosti domaćima.

Ipak, 'Kneževi' su strepeli sve do poslednjih minuta jer je Angua u 81. postigao drugi pogodak za Gengan, ali je to bilo sve od gostiju.

I Lion je na sličan način otvorio duel sa Ažaksijoom. Rašid Gezal u 10. i Maksvet Korne doneli su 'Lavovima' 2:0 pred odmor, a sve što su gosti uspeli da urade u nastvku jeste utešni pogodak preko Gregorija Pužola, posle četiri minuta igre u nastavku.

U preostalim mečevima odigranim u subotu, Sent Etjen je izgubio korak za Monakom i Lionom odigravši bez golova kod kuće sa davljenikom Tuluzom. Za goste je ceo susret odigrao bivši desni bek Crvene zvezde Pavle Ninkov, dok je Uroš Spajić, još jedan bivši igrač crveno-belih, remi posmatrao sa klupe.

Lil je minimalnim rezultatom pobedio Lorijan kao gost, Monpelje je bio bolji od Remsa, takođe kao gost, 3:2, a uspešan na gostovanju bio je i Bordo – savladavši poslednjeplasiranu Troju 4.2.