Darlou junak Njukasla, Vest Hem gazi, Defo klasa

Njukasl Junajted zabeležio je veoma važnu pobedu u 36. kolu Premijer lige i tako sačuvao šanse da izbegne ispadanje.

Subota, 30.04.2016.

18:03

Getty Images

'Svrake' su na svom Sent Džejms Parku savladale Kristal Palas pogotkom Androsa Tausenda, ali je junak domaćina ipak golman Karl Darlou – odbranivši penal Johanu Kabaju u 70. minutu.

Njukasl sada ima 33 boda na 17. mestu, jedan više od velikog rivala Sanderlenda i Norič Sitija, koji gostovanjem Arsenalu u Londonu zatvara subotnji program.

U preostalim susretima odigranim u tradicionalnom subotnjem terminu, Vest Hem je nastavio borbu za Evropu ubedljivim trijumfom na gostovanju Vest Bromič Albionu 3:0.

Votford je kod kuće bio bolji od prežaljene Aston Vile 3:2, Everton je na Gudisonu porazio Bornmut 2:1, dok su Stouk i Sanderlend remizirali na Britaniji – 1:1.
Njukasl je prvi zapretio preko Žoržinja Vajnalduma, ali je njegov udarac u 13. minutu zaustavio Vejn Henesi, da bi gosti 'Orlovi' do odlaska na odmor odgovorili preko Johana Kabaja i Janika Bolasija.

Međutim, Darlou se oba puta istakao i najavio fenomenalnu partiju – najpre je zaustavio volej Kabaja, a zatim, još boljom intervencijom, i šut Janika Bolasija, dva minuta pred odlazak na odmor. Drugi deo igre protekao je u nešto mirnijem ritmu, a veliku radost domaćim navijačima doneo je Andros Tausend u 58. minutu – spektakularnim pogotkom iz slobodnog udarca.

Ipak, sve dobro što su uradili malo je nedostajalo da upropasti Musa Sisoko, kada je u 70. minutu potpuno nepotrebno visoko podigao ruku i skrivio penal. Ali i ovoga puta je Darlou bio na visini zadatka, pročitavši udarac Kabaja. Naš Aleksandar Mitrović našao se na terenu u poslednjih 18 minuta igre.

Ekipi sa Sent Džejms Parka na ruku ide i rezultat iz Stouka, gde je bod 'Crnim mačkama', posle vodećeg gola Marka Arnautovića, spasao veteran Džermejn Defo u četvrtom minutu nadoknade.
S druge strane, 'Čekićari' Slavene Bilića nastavili su sa odličnim izdanjima ove sezone, ovoga puta savladavši VBA kao gosti. Tim iz Londona vratio se na peto mesto na tabeli, sa istim brojem bodova kao i Mančester Junajted – koji u nedelju dočekuje lidera Lester Siti.

Strelci za Vest Hem bili su Šeik Kujate u 34. i Mark Nobl u 47. minutu prvog poluvremena, da bi kapiten gostiju postavio konačan rezultat svojim drugim golom na susretu u 79. minutu.

Votford i Aston Vila imali su okršaj bez takmičarskog značaja, a takav scenario doneo nam je veoma dobar fudbal na Vikaridž Roudu. Vila je dva puta vodila i bili nadomak tek četvrtog trijumfa, ali je Troj Dini sa dva gola od 90. do 93. minuta ipak doneo preokret i pobedu 'Stršljenovima'.

Zanimljiv duel odigrali su i Everton i Bornmut, 'Karamele' su vodile već od sedmog minuta preko Toma Kleverlija, ali je samo 120 sekundi kasnije izjednačio Pjui. Nisu 'Trešnjice' na kraju uspele da izbegnu poraz, pošto je po goste koban bio udarac Lejtona Bejnsa u 64. minutu.