Ogbona u 121. izbacio Liverpul!

Fudbaleri Vest Hema pobedili su Liverpul sa 2:1 (1:1, 1:0) u reprizi meča trećeg kola FA kupa, a odlučujući pogodak dao je Angelo Ogbona u 121. minutu.

Izvor: SO

Utorak, 09.02.2016.

23:24

Getty Images

Činilo se da ćemo gledati penale, ali su domaći maltene iz poslednje prave akcije stigli do gola – posle slobodnog udarca Pajea sa desne strane Ogbona je bio najviši u skoku i glavom je pogodio mrežu. Prethodno je Vest Hem poveo preko Antonija u 45, a gol za Liverpul dao je Kutinjo u 48. minutu.

U prvom poluvremenu Vest Hem je imao izglednije šanse i to je naplatio golom u 45. minutu – Smit je uhvaćen van svog mesta, Valensija je centrirao sa leve strane, a Antonio je fantastično uhvatio volej i poslao loptu u suprotnu malu mrežu.

I prethodno su ’Čekićari’ mogli lako da povedu, pošto su dva puta pogađali stativu – prvo O’Brajan, a onda i Paje iz slobodnog udarca.

Najbolju šansu za Liverpul imao je Kutinjo, a upravo je on doneo izjednačenje gostima u 48. minutu – mudro je izveo slobodni udarac sa ivice kaznenog prostora, šutirao je ispod živog zida i pogodio za 1:1.

Obe ekipe igrale su otvoreno, šansu je propustio Benteke za Liverpul, a domaći su oštećeni za jedanaesterac posle starta nad Valensijom.

Posle povrede Kujatea, koji je vrlo nezgodno pao, nastao je duži prekid zbog kojeg je meč posle produžen osam minuta. Bilo je uzbudljivo pred oba gola, Benteke je u prvom produžetku promašio dve odlične šanse, a kazna je stigla na već opisani način u samoj završnici.

Tim Slavena Bilića u osmini finala FA kupa igraće sa Blekburnom u gostima 21. februara.