Preokret Atletika, remi u Bilbau

Fudbaleri Atletiko Madrida pobedili su Eibar posle preokreta sa 3:1 (0:0) na Visente Kalderonu.

Izvor: MN

Subota, 06.02.2016.

18:00

Getty Images

Atletiko je prekinuo seriju od dva meča bez pobede i izjednačio se sa Barselonom po broju bodova (51), ali tim Luisa Enrikea ima dva meča manje.

U drugom derbiju dana Atletik i Viljarel su remizirali bez golova u Bilbau, Rajo Valjekano je dobio Las Palmas 2:0 u "derbiju" za opstanak, dok su Sporting i Depotivo podelili bodove sa 1:1.

Posle prvih 45 mintua na Visente Kalderonu nije bilo golova, ali su gosti poveli na samom startu drugog. Posle velike greške Saula koji nije uspeo da prihvati loptu ispred svog kaznenog prostora, uzeo ju je Enirh ui proseldio Keku koji postiže pogodak sa 16 metara.

Ipak, ekipa Dijega Simeona poravnava rezultat deset minuta kasnije. Koke je izveo korner sa leve strane, a Himenes je bio usamljen kod prve stative i glavom smešta loptu u gol.

Koke je još jednom asistencijom bio zaslužan za pobedu „jorgandžija“, posle još jednog kornera sa desne strane Niges glavom postiže pogodak sa pet metara.

Konačan rezultat postavio je Tores u sudijskoj nadonadi. Ovo je Špancu treći pogodak ove sezone, 100. u dresu Atletiko Madrida, poslednji put u strelce se upisao takođe protiv Eibara u septembru prošle godine.

Atletik je kontrolisao meč u Bilbau, ali osim prilike Inakija Vilijamsa u prvom poluvremenu, nije uspeo konkretno da zapreti golu Viljareala. S druge strane, gosti su imali tek dve opasne akcije, oba puta se u šansi našao Roberto Soldado, ali nije bio uspešan.

Rajo je pogocima Mikua u prvom i Bebea u drugom poluvremenu dobio duel protiv direktnog rivala u borbi za opstanak, izašao iz opasne zone u kojoj se našao upravo tim s Tenerifa.

Spoting je poveo protiv Depotiva golom Džonatana u 32. minutu, ali pre kraja poluvremena Alberto vraća goste u egal. Ovaj remi više odgovara timu iz La Korunje jer su sve dalje od zone ispadanja, dok je na samo bod od ekipe iz Hihona.