Barsin surovi MSN ne namerava da stane

Fudbaleri Barselone nastavili su sa terorom u španskoj Primeri pobedivši Real Sosijedad sa laganih 4:0 u 13. kolu.

Izvor: ÐN

Subota, 28.11.2015.

17:52

Photo by David Ramos/Getty Images

Barselona je na krilima fenomenalne napadačke linije ostvarila šesti uzastopni trijumf u prvenstvu i povećala bodovnu razliku u odnosu na pratioce.

Katalonci sada 33 boda, sedam više i utakmicu više u odnosu na madridski Atletiko, dok je na trećoj poziciji Real sa 24 boda.

S druge strane, Sosijedad, koji jedino na ’Anoeti’ odoleva velikanima, ostao je na 14. mestu sa samo dva boda više od ekipa koje su u zoni ispadanja.

Meč na ’Kamp Nouu’ odigran je u laganom ritumu, ali je ’Blaugrana’ u svakom trenutku imala potpunu kontrolu. Ponovo su blistali Nejmar i Luis Suares – Brazilac je postigao dva i upisao asistenciju, Urugvajac jedan gol, istakli su se bekovi, a u listu strelaca se upisao i Leo Mesi u svom 600. meču u karijeri.

Prvi gol Nejmar je postigao u 22. minutu – Mesi je iz sredine odigrao na desni bok do usamljenog Danija Alveša, ovaj zavrnuo oštru loptu na penal gde sjajni napadač naleće i šalje je u gornji desni ugao.

Od tog trenutka izabranici Luisa Enrikea počeli su standardni ples na terenu i krunisali ga fantastičnom akcijom u 41. minutu. Andres Inijesta poslao je divnu dijagonalu do Alveša, usledio je još jedan centaršut na drugu stativu gde Suares hvata volej u letu i postiže najlepši pogodak na meču.
Tim rezultatom otišlo se na odmor, a drugo je počelo u istom stilu. Ponovo je Inijesta bio kreator, ali je ovoga puta uposlio Žeremija Matjea na levoj strani. Levi bek je pronašao usamljenog Nejmara u kaznenom prostoru i spasa nije bilo – 3:0 u 53. minutu.

Od tog trenutka ritam je opao, a Barsa je želela da rutinski privede meč kraju. Gosti su počeli da prete kada je u igru ušao Bruma, što je bio znak da Mesi mora da postigne gol. Dobro je gađao iz slobodnjaka, potom ga je prečka sprečila da se upiše, ali je u tome uspeo u prvom minutu nadoknade.

Nejmar i Suares odigrali su dupli pas, 23-godišnji momak je ušao u kazneni prostor i pronašao usamljenog saigrača na drugoj stativi. Argentinac je tako četvrti put u Primeri zatresao mrežu, ali prvi posle nešto više od dva meseca.

Najbolji napadački trio španskog fudbala prošle sezone oborio je rekord po broju golova, ali je nastavio u istom ritmu. U kalendarskoj 2015. godini Mesi, Suares i Nejmar postigli su čak 125 golova.

U poslednjih 10 duela u svim takmičenjima Katalonci su dali 32, a primili samo 4 pogotka i na najbolji način zaokružili sedmicu u kojoj su 14 puta tresli mreže Reala, Rome i Real Sosijedada. Primera, 13. kolo:
Barselona – Real Sosijedad 4:0