EP: Ruskinje dominantno do 19. zlata

Odbojkašice Rusije odbranile su titulu na Evropskom prvenstvu dominantnom pobedom nad Holandijom u finalu.

Izvor: ÐN

Nedelja, 04.10.2015.

18:30

Beta/AP Photo/Peter Dejong

Ruskinje su u Roterdamu savladale Holandiju rezultatom 3-0 (25:14, 25:20, 25:20) i tako osvojile 19. zlato na evropskim prvenstvima.

Najdominantnija selekcija na takmičenjima Starog kontinenta osvojila je svoju 26. medalju na EP – 19 zlata, četiri srebra i tri bronze.

Domaćin u finalu nije uspeo da parira strašnoj Rusiji koja je od početka preuzela kontrolu nad utakmicom i ni u jednom trenutku nije popuštala. Holanđanke su se prvi put našle u finalu od 2009. godine kada su izgubile od Italije u Poljskoj i propustile priliku za drugo zlato u istoriji.

Bronzana medalja pripala je odbojkašicama Srbije, koje su ranije danas u meču za treće mesto slavile protiv Turske takodje sa 3:0 (25:19, 25:17, 25:18).

Utakmice završnice Prvenstva Evrope igrane su dvorani Ahoj, u kojoj su seniori Srbije igrali 2000. godine, kada su prvi put nastupili na Finalnom turniru Svetske lige.