EP: Kajakašima sedam medalja

Srpski kajakaši osvojili su sedam medalja na upravo završenom Evropskom prvenstvu u Račicama u Češkoj.

Izvor: MN

Nedelja, 03.05.2015.

16:44

kajakss.rs

Naš tim osvojio je po jednu zlatnu, srebrnu i pet bronzanih medalja u muškoj i ženskoj konkurenciji.

Najsjajnijim odličjem okitio se Marko Dragosavljević u trci na 200 metara. Srebro je pripralo dvojcu na 200 metara koji su činili Nebojša Grujić i Marko Novaković.

Dve bronzane medalje osvojile su Milica Starović i Dalma Ružičić Benedek na 1000 i 500 metara. Bronzu je osvojio još i Dejan Pajić na 500 metara. Nikolina Moldovan je prvo u pojedinačnoj konkurenciji osvojila bronzu na 200 metara, a zatim i zajedno sa sestrom Oliverom u disciplini K2 na 200 metara.

U poslednjim trkama dana, Nikolina je bila šesta na 5000 metara. Marku Tomićeviću izmakla je medelja na 5000 metara u disciplini K1, jer je u ovom takmičenju zauzeo četvrto mesto, a Strahinja Mladežić je bio poslednji na 5000 metara u C1.