Bilbao razbio Hetafe

Atlatik Bilbao savladao je ubedljivo Hetafe 4:0 (1:0), u poslednjem subotnjem meču 32. kola španske Primere.

Subota, 18.04.2015.

23:49

Photo by Juan Manuel Serrano Arce/Getty Images

Bilbau je posao olakšalo isključenje Velaskesa u 44. minutu zbog penala, koji je u vođstvo pretvordio Aric Aduris.

Isti igrač je već u prvom minutu drugog poluvremena duplirao prednost, na 3:0 je 11 minuta pre kraja povisio Gomes Peres Ibai, da bi konačan rezultat u 87. minutu postavio Markel Susaeta.

Bilbao je prvom pobedom posle tri kola stigao do osme pozicije na tabeli, dok je Hetafe prvim porazom posle tri meča ostao na 13, ali sa osam bodova od zone ispadanja.

Baski u sledećem kolu gostuju poslednjeplasiranoj Kordobi, dok Hetafe čeka Levante, koji se bori za opstanak.

U subotu su lagane pobede ostvarili lideri Primere – Barselona, Real i Atletiko.