JSL: Zvezda u Jagodini do -4

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su Jagodinu u gostima 3:2, u poslednjoj utakmici 17. kola Jelen Superlige.

Nedelja, 01.03.2015.

15:06

Starsport

Ekipa Nenada Lalatovića je tako iskoristila kiks Partizana i smanjila prednost crno-belih na samo četiri boda.

Za razliku od duela protiv Radničkog u Nišu, trener crveno-belih odlučio je da meč počne sa dva napadača i to je urodilo plodom, iako je i Jagodina mogla barem do boda.

Zvezda je na poluvremenu vodila sa 2:0 posle golova Lazovića u 15. i Kataija u 26. minutu, ali početkom drugog poluvremena Parker je promašio penal za 3:0 i tako propustio priliku da reši pitanje pobednika.
Starsport
Jagodina je do izjednačenja stigla u samo četiri minuta. U 61. minutu smanjio je Šušnjar, u 65. izjednačio je Jovančić, ali do kraja meča domaćin nije uspeo da sačuva svoju mrežu.

Odlučujući trenutak dogodio se u 80. minutu, posle centaršuta Lazovića lopta je prevarila golmana Jagodine i crveno-beli su osvojili izuzetno važna tri boda.

Starsport
Prvu veliku priliku na utakmici imala je Jagodina. Savković je u 8. minutu došao do iznenadne šanse, bio je sam ispred Rajkovića, ali je veoma slabo šutirao.

Novu šansu Jagodina je imala u 11. minutu i opet je Savković mogao da pogodi mrežu Zvezde. Dobio je idealnu loptu sa desne strane, ali je njegov udarac glavom završio pored gola.

Jagodina je za promašaje kažnjena već u 15. minutu. Stojanović je oduzeo loptu Mitoševiću na sredini, povukeo je i odlično odložio do Lazovića na desnoj strani, a najbolji fudbaler crveno-belih je fantastičnim udarcem pogodio 'malu mrežu' za 1:0.

Jagodina je bila mnogo bolji tim u prvoj četvrtini utakmice ako se gledaju šanse, ali nije iskoristila svoje prilike, a u 26. minutu Zvezda je postigla i drugi gol.

Strelac je bio Aleksandar Katai koji je posle velike gužve i nove asistencije Stojanovića sa ivice kaznenog prostora sjajnim udarcem pogodio ugao gola Jagodine za 2:0.
Starsport
Imala je Zvezda nekoliko dobrih prilika da brzo dođe i do trećeg gola. Darko Lazović bio je veoma raspoložen, u nekoliko narata je prolazio po desnoj strani, ali Orlandić i Parker nisu uspeli da iskoriste njegova dodavanja.

Orlandić je veliku priliku imao posle dodavanja Kataija, ali je iz veoma dobre situacije veoma slabo šutirao.

Zvezda je preuzela posle drugog gola inicijativu, Jovančić je u nastavku prvog dela imao jedinu šansu za domaćina, ali je posle 45 minuta ostalo 2:0. Zvezda je u istom ritmu nastavila i početkom drugog dela, a u 47. minutu dobila je penal pošto je Đurić oborio Anđelkovića u kaznenom prostoru.

Parker je preuzeo odgovornost i očajno je šutirao preko gola.
Starsport
Ipak, izuzimajući penal Parkera i jedan pokušaj Savkovića glavom na drugoj strani, u nastavku je viđeno mnogo manje prilika i dobrih akcija.

Zvezda je držala loptu u svom posedu zadovoljna rezultatom, ali u 61. minutu Jagodina je iznenada smanjila. Gol je postigao Šušnjar, Lazić ga je loše zatvorio, pa Rajković nije imao šanse.

Nije dugo trebalo Jagodini da stigne i do izjednačenja. Već u 65. minutu Jovančić je izjednačio posle prekida sa desne strane. Bio je najviši u skoku i glavom je savladao nemoćnog Rajkovića za 2:2.

Jagodina se posle izjednačenja povukla, čekajući šansu iz kontri, a Zvezda je na sve načine pokušavala da dođe do nove prednosti. U tome je uspela u 79. minutu uz dosta sreće. Lazović je levom nogom centrirao, do lopte nije stigao Jović, ali ona je prevarila golmana Jagodine i Zvezda je povela sa 3:2.

Do kraja meča Jagodina nije uspela da stigne do još jednog gola, imala je nekoliko polušansi, ali je na kraju ostalo 3:2 za Zvezdu.