Real loše krenuo, pa protutnjao

Fudbaleri madridskog Reala pobedili su Real Sosijedad sa 4:1 u prvom meču subotnjeg programa 21. kola Primere.

Izvor: JT

Subota, 31.01.2015.

17:53

Beta/AP Photo/Paul White

‘Kraljevski klub’ je pred 73.000 gledalaca na stadionu “Santjago Bernabeu” primio gol već u prvom minutu, ali je potom bez ikakvih problema slavio.

Madriđani su protiv izabranika Dejvida Mojsa igrali bez najveće zvezde tima Kristijana Ronalda, koji odrađuje suspenziju zbog crvenog kartona na prethodnoj utakmici, ali se njegovo odustvo nije primetilo.

Junak 17. trijumfa Reala bio je Karim Benzema, koji je bio dvostruki strelac, a golove su postigli još Serhio Ramos i Hames Rodriges. Jedini pogodak za goste, koji je nagovestio moguće iznenađenje u prestonici Španije, postigao je Aric Alustondo.

Alustondo je već u prvom minutu uspeo da utiša “Santjago Bernabeu”, pošto je posle 40 sekundi zatresao mrežu Ikera Kasiljasa. On je savršeno reagovao posle kornera Rubena Parda i loptu poslao po sredini gola, a niko iz Reala nije ni stigao da reaguje.
Međutim, odgovor Reala stigao je samo dva minuta kasnije, kada je Rodriges posle centaršuta Marsela snažno poslao loptu u gornji desni ugao. Šanse su potom imali Benzema i Garet Bejl, da bi Ramos u 37. minutu udvostručio prednost domaćeg tima iz neposredne blizine gola.

U drugom poluvremenu je usledio šou Benzeme, a posebno lep bio je njegov drugi pogodak. Francuski reprezentativac je svoj prvi gol na utakmici, a treći svog tima postigao u 52. minutu, posle asistencije Bejla, da bi konačan rezultat postavio u 76. minutu. Benzema je tada sa ivice šesnaesterca poslao loptu pravo u desni gornji ugao, na oduševljenje preko 70.000 navijača Reala.

Real je trijumfom nad Sosijedadom zadržao prvo mesto na tabeli Primere sa 51 bodom, četiri više od Barselone, koja u nedelju dočekuje Viljareal, ali će tada imati utakmicu više. Sosijedad je ostao na 11. poziciji sa 22 boda.