Odbojkašice Vizure, Crvene zvezde i Stare Pazove ostvarile su pobede u subotnjim mečevima 10. kola Viner štetiše Superlige.

Izvor: ÐN

Nedelja, 21.12.2014.

00:11

Vizura je sa 25:17, 25:20, 25:16 pobedila Železničar i tako vratile četiri boda prednosti u odnosu da drugoplasiranu Zvezdu, koja je sa 3:1 (14:25, 21:25, 25:20, 17:25) bila bolja od Dinama.

Stara pazova nije imala problema na gostovanju Kolubari – pobedila je sa 25:18, 25:15, 25:15.

I pored toga što su „ajkulice” imale inicijativu od početka duela, gošće su uspele da drže priključak sve do rezultata 13:13. Ipak, od tog trenutka domaće odbojkašice su zaigrale agresivnije, a dobar finiš seta, doneo je i „plus 5” (20:15), pa je Vizura ubedljivo stigla do vođstva od 1-0.

U nastavku je viđena mnogo veća borba na terenu – Lajkovčanke su brzo zaboravile završnicu prvog seta i zaigrale znatno bolje, što im je donelo inicijativu i prednost većinom drugog perioda.

Prednost gošći konstatno je rasla, sve do rezultata 19:13, ali su od tog trenutka, strahovitom serijom od 12:1 izabranice Slobodana Radivojevića počistile protivnika i ugasile svaku nadu gošći da mogu do bodova.

Ispušteno vođstvo i propuštena šansa za izjednačenje, uticala je na Lajkovčanke, koje nisu imale snage za novi napad na lidera prvenstva. Sa druge strane, domaće su nakon velikog podviga u drugom setu, zaigrale rasterećenije, što im je donelo još jedan ubedljiv set za maksimalan trijumf i nova tri boda.

Najbolja u domaćem timu bila je Rankovićeva sa 18 postignutih poena, dok je Lozo imala poen manje. Sa druge strane, Tešanovićeva i Vojinovićeva imale su po 12.

Sjajna Adela Helić bila je centralna figura u pobedi Crvene zvezde na gostovanju Dinamu. ‘Crveno-bele’ su se na taj zadržale na drugoj poziciji, a ovoga puta su do pobede protiv Pančevki došle daleko lakše nego na startu sezone.

Najbolju igru Zvezda je pružila u prvom setu. Uz već pomenutu Helić, gošće su lako pravile razliku i dobile bez ikakvih problema uvodni period – 25:14. I u drugom setu Beograđanke su bile bolje, pa su duplirale prednost – 25:21.

Ipak, Dinamo je uspeo da uzvrati u trećem periodu, iako je Zvezda vodila sa 16:14. Uspele su Pančevke da preokrenu i da povedu sa 21:18, a potom i da dobiju ovaj period – 25:20.

U četvrtom setu Zvezda je ipak dodala gas i uspela da sačuva ceo plen. Povele su gošće sa 8:0, nedugo potom imale su i 16:4, pa je već tada bilo jasno da će tim iz Beograda ostvariti trijumf.

Helićeva je meč završila sa fantastičnih 35 poena, Trnićeva i Popovićeva imale su po 11, jedan više od Kecmanove. Najefikasnija u Dinamu bila je Lazićeva sa 14 poena.

Stara Pazova protutnjala je kroz Lazarevac, pobedivši sa lakih 3-0. Prvi set devojke iz Pazove dobile su sa 25:18, da bi u naredna dva bile još ubedljivije – 25:15.