Fudbaleri Espanjola i Valensije ostvarili su pobede u poslednjim subotnjim mečevima 16. kola španske Primere.

Izvor: ÐN

Subota, 20.12.2014.

23:54

Espanjol je slavio na gostovanju Rajo Valjekanu sa 3:1, dok je Valensija minimalnim rezultatom pobedila u Eibaru.

Valensija je na gostovanju Eibar sa 1:0, a jedini gol na meču postigao je Pako Alkaser u 31. minutu meča. Alkaser je odlično ispratio kontranapad Pjatija i iz peterca ubacio loptu u praznu mrežu.

‘Slepi miševi’ su posle 16 odigranih kola sakupili 31 bod i nalaze se na četvrtom mestu na tabeli Primere, dok je Eibar deveti sa 11 bodova manje.

U poslednjem meču dana prednost Espanjolu doneo je Serhio Garsija već u devetom minutu, da bi Leo Baptistao izjednačio u poslednjem minutu prvog poluvremena. Lukas je sredinom drugog dela povisio na 2:1, a gosti su uspeli da odole iako je desetak minuta pre kraja Stuani dobio drugi žuti karton. Konačan rezultat postavio je Garsija svojim drugim golom, u poslednjem napadu na meču.

Espanjol je sada deseti sa 20 bodova, tri više od dvanaestoplasiranog Rajo Valjekana.