Istorija: Najefikasnije veče u LŠ

Utorak, 21. oktobar 2014. godine ostaće upamćen kao dan kada je postignuto najviše golova u istoriji Lige šampiona.

Izvor: ÐN

Utorak, 21.10.2014.

23:15

Tokom večeri, u dva termina, čak 40 pogodaka postignuto je na osam mečeva najjačeg evropskog takmičenja.

Jedino je prvog septembra 1997. godine palo više golova (44), ali je tada igrano 12, a ne osam utakmica.

Večeras je sve počelo u Moskvi, gde su CSKA i Mančester Siti odigrali nerešeno 2:2, u terminu od 18 časova.

Već posle desetak minuta večernjeg termina bilo je jasno da su napadači veoma raspoloženi.

Bajern je protutnjao kroz Rim pobedivši Romu sa 7:1, iako je taj duel proglašen za derbi kola. Šahtjor je dao sedam komada BATE-u, od kojih je pet delo Luiza Adrijana, koji je tako izjednačio rekord Lionela Mesija.

Sedam golova viđeno je i u Gelzenkirhenu, gde je Šalke penalo Čupo-Motinga u poslednjem minutu uspeo da savlada lisabonski Sporting.

Čelsi je u mrežu Maribora spakovao šest golova, a na ’Nou Kampu’ Barselona je dobila Ajaks sa 3:1.

Veče su upotpunili Porto i PSŽ – Portugalci su trijumfovali nad Bilbaom sa 2:1, dok su Parižani izvukli minimalac u Nikoziji.