Lošoj Srbiji samo bod u Jerevanu

Reprezentacija Srbije loše je počela novi kvalifikacioni ciklus za EURO 2016, pošto je u Jerevanu odigrala nerešeno 1:1 sa Jermenijom.

Izvor: ÐN

Subota, 11.10.2014.

17:15

Osim propuštene šanse da se osvoje sva tri boda treba da brine očajna igra Srbije koja je u nekim trenucima delovala negledljivo.

Takmičarski debi novog selektora Dika Advokata prošao je veoma loše jer je evidentno da nije mnogo uradio da se situacija promeni u odnosu na prethodne cikluse.

Posle utakmice, Srbija može da bude i zadovoljna osvojenim bodom do kojeg je došla u 90. minutu, lepim golom Zorana Tošića.

Prethodno je Arzumanjan doneo domaćima prednost, iskoristivši očajnu postavku srpske odbrane.

Sportska redakcija B92 najavila je u tekstu o Jermeniji da 'Orlove' očekuje neugodan posao u Jerevanu, ali se niko nije nadao ovako lošem izdanju.

Utakmica kojoj je prisustvovao i predsednik države Tomislav Nikolić počela je mirno, a tako je bilo do kraja poluvremena. Naši igrači imali su nekoliko prilika preko Ivanovića i Tošića, koji iz dobrih situacija nisu mogli do gola.
Starsportphoto
Međutim, nije dobro što su te šanse dolazile posle prekida ili grešaka domaćih, a ne dobre i uigrane igre Srbije.

Od početka drugog poluvremena viđena je mnogo drugačija slika na terenu, u kojoj su Jermeni diktirali tempo. To im se isplatilo u 73. minutu, posle šanse za Tošića.

Namirisali su Jermeni ‘krv’ u tim trenucima i vezali nekoliko dobrih prilika, a najveću su imali u 82. minutu, kada je Sarkisov iznudio penal posle duela sa Mitrovićem.

Piceli, najbolji pojedinac do tog trenutka, preuzeo je odgovornost, ali je Vladimir Stojković u dva navrata spasao naš nacionalni tim.

Srbija je uspela da kazni promašaje Jermenije u 90. minutu, preko Zorana Tošića. Još jednu dugu akciju povukao je Tadić, koji je želeo da proigra nekog u šesnaestercu. Lopta se od igrača domaće ekipe odbila do Tošića, vezista Srbije namestio je i pogodio gornji levi ugao sa nekih 17 metara.

Imali su naši igrači još pet minuta da pokušaju da preokrenu, ali su neshvatljivo stali i sačekali kraj utakmice.

Tok meča:

Jermenija: Berezovski – Havanisjan, Harojan, Arzumanjan, Voskanjan, Hajrapetjan – Mkrtčjan (Hovsepjan 53'), Artur Edigarjan, Piceli (Karapetjan 85') – Sarkisov, Manučarjan (Dašjan 67')
Srbija: Stojković – Ivanović, Nastasić, Mitrović, Kolarov – Gudelj (Mitrović 77'), Matić, Tošić, Marković (Kuzmanović 26'), Tadić – Đorđević (Mitrović 71')

90+5' Poslednja prilika za Srbiju, Ivanović u dobroj situaciji nije stigao do lopte koju je poslao Matić.

90' Srbija stiže do izjednačenja preko Tošića! Još jedna duga akcija koju je povukao Tadić, koji je želeo da proigra nekog u šesnaestercu. Lopta se od igrača domaće ekipe odbila do Tošića, vezista Srbije namestio je i pogodio gornji levi ugao sa nekih 17 metara.

88' Nova dobra situacija za Jermeniju, ali Sarkisov ne uspeva da sprovede centaršut sa desne strane.

83' Piceli je preuzeo odgovornost, ali je Stojković u dva navrata odlično reagovao i spasao našu zemlju.

82' Penal za Jermeniju! Sarkisov je gurnuo loptu kroz noge Mitroviću koji mu je uleteo telom i sudija je pokazao na belu tačku.

80' Nova prilika za domaću selekciju, ali ovoga puta Stojković hvata loptu.
78' Srbija pokušava preko Kuzmanovića, njegov slab udarac odlazi pored gola.

76' Namirisali su Jermeni 'krv', pa su imali još jednu šansu, ali je Mitrović intervenisao u poslednjem trenutku.

73' Kazna za promašaje morala je da stigne – Jermenija vodi sa 1:0! Srpski igrači mučili su se da izbace loptu iz kaznenog posle kornera, a ona je na levom boku došla do Picelija. Vezista domaćih oštro je centrirao u peterac, gde je Arzumanjan neometan glavom sproveo u mrežu.

68’ Bernar Šalon napravio je dve izmene – prvo je Mkrtčjana zamenio Hovsepjan, da bi umesto Manučarjana ušao Dašjan.

62’ Ponovo iz prekida imamo šansu, ovoga puta Mitrović šutira glavom preko prečke.

56' Matić je pogodio Tošića u kaznenom, ali je igrač CSKA loše prihvatio loptu što ga je verovatno koštalo gola.

53' „Neodlučni“ Jermeni imaju veliku šansu! Piceli je centrirao sa desne strane, Sarkisov je skočio pored Matića i bio neprecizan.

49' Mogao je Đorđević na startu drugog poluvremena da uđe u šansu, ali je loše prihvatio dodavanje Tadića.
18.47 Kraj prvog poluvremena – nije bilo golova u Jerevanu.

45+1' Žuti karton za Nastasića zbog starta nad Picelijem.

44' Piceli je najaktivniji od jermenskih igrača – Hajrapetjan mu dodaje loptu, a on šutira visoko iznad gola sa 25 metara.

41' Kolarov dobro centrira sa leve strane, Đorđević skače i loše zahvata loptu na petercu.

39' Piceli iz slobodnjaka preko zida, ali i preko gola.

37' Nova stopostotna prilika za Srbiju! Zoran Tošić nanizao je nekoliko protivničkih igrača u kaznenom prostoru, ali je njegov mlak udarac sa nekih 10 metara uhvatio Berezovski.

31' Jermeni uzvraćaju preko Picelija koji gađa suprotni ugao sa ivice kaznenog, Stojković se lepo izvio i odbranio.
29' Velika šansa za Baneta! Odlično je Tošić izveo korner, Ivanović je bio sam na nekih sedam metara na prvoj stativi, ali je loše zahvatio loptu i ona je od zemlje odskočila preko prečke

28' Maltene iz prvog kontakta sa loptom Kuzmanović je šutirao sa nekih 18 metara, Berezovski boksuje u korner.

26' Posle jednog duela Lazar Marković je ostao da leži na terenu, a izgleda da je povreda negde u stomačnom delu. Pokušao je da nastali, ali je morao da izađe i umesto njega je ušao Zdravko Kuzmanović.

23' Nema mnogo uzbuđenja, 'Orlovi' traže prostor preko bokova, bez velikog uspeha.

19' Srbija nastavlja sa napadima, dobar šut Tadića, golman Jermenija izbija u korner. Posle udarca iz ugla pokušali su Marković i Kolarov, ali je lopta otišla u gol aut.

14' Kolarov gađa iz slobodnog udarca, pravo u Berezovskog.

10' Srbija je na početku imala terensku inicijativu, ali nije bilo prilika. Jermeni uglavnom pokušavaju iz kontri i polukontri

5' Prvi pokušaj na meču imao je Nemanja Gudelj sa nekih 20 metara, lopta je otišla preko gola.