'Petica' Marseja, prvenac Pešića

Fudbaleri Olimpika iz Marseja savladali su na gostujućem terenu ekipu Remsa 5:0 (2:0), u prvoj utakmici 7. kola francuske Lige 1.

Utorak, 23.09.2014.

21:17

Tim Marsela Bjelse pružio je još jednu sjajnu partiju i petom pobedom ove sezone odvojio se na čelu tabele.

Olimpik je u Šampanji već na poluvremenu imao dva gola prednosti, u nastavku je postigao još tri i na efektan način okončao duel u kojem su se istakli dvostruki strelci Žinjak i Ajev. Moglo je biti i još ubedljivije da Žinjak nije promašio penal pre vodećeg gola.

Rems je pretrpeo četvrti poraz i ostao u donjem delu tabele.

U poslednjem meču dana, Tuluz je takođe bio ubedljiv na gostovanju Renu, a u strelce se po prvi put upisao, od dolaska iz Jagodine, i Aleksandar Pešić, Mladi reprezentativac Srbije bio je strelac vodećeg gola za svoju ekipu, pred kraj prvog dela igre, da bi Dianj, autogolom, i Ben Jeder doneli 'Ljubičastima' 10 bod.

Dušan Veškovac odigrao je ceo meč za goste, dok se Pavle Ninkov našao na terenu od 77. minuta.0