Zenit lako do Lige šampiona

Ruski Zenit lako je izborio plasman u Ligu šampiona sa dve pobede nad Standardom iz Liježa, u plej-ofu kvalifikacija.

Utorak, 26.08.2014.

20:00

Nakon minimalne pobede u Belgiji, Zenit je kod kuće u Sankt Peterburgu slavio sa 3:0, iako je celo drugo poluvreme imao igrača manje.

Zenit je poveo u 30. minutu golom Hosea Rondona, da bi minut pre poluvremena Faizulin isključen zbog dva žuta kartona. Ipak, sa dva brza gola, prvim iz penala, Hulk rešava pitanje plasmana u LŠ.

U finišu meča i igrač Standarda Fati je isključen, ali ni sa igračem više Belgijanci nisu uspeli da na pravi način ugroze Ruse.

Kasnije se igraju još četiri revanš meča, samo Porto protiv Lila ima prednost iz prvih utakmica.