NHL: Montreal se vratio u život

Hokejaši Montreal Kanedijensa smanjili su nsa 2-1 u finalnoj seriji Istoka plej-ofa NHL lige.

Petak, 23.05.2014.

09:11

Iako su doživeli dva glatka poraza na svom ledu, Kanedijensi su se vratili u život pobedom u Medison Skver Gardenu sa 3:2.

Junak pobede u "velikoj jabuki" bio je Aleks Galčenjuk koji je Kanađanima pobedu doneo golom u produžetku.

Rendžersi su poveli pet minuta pre kraja prve trećine preko Karla Hagelina, ali su Andrej Markov i Danijel Brier preokrenuli tri minute pre kraja meča.

Međutim, 30 sekundi pre isteka trećeg perioda Kris Krejder je doneo domaćinu produžetak.

Momak koga su prethodnih dana kritikovali da nije dorastao borbi za plej-of, golman Kenedijensa Dastin Tokarski je bio jedan od junaka pobede u MSG sa 35 odbrana, od koje je ključna bila u poslednjim sekundima regularnog dela meča, što je gostima omogućilo da sleva nakon dodatnog perioda.

U petak je dan pauze u NHL plej-ofu, a u subotu svoj treći meč igraju Čikago Blekhoksi i LA Kingsi koji su na Zapadu izjednačeni.

Treći duel između Rendžersa i Kanedijnsa igra se u nedelju, takođe u MSG.