Poraz Atletika, trka otvorena

Fudbaleri Levantea savladali su Atletiko Madrid (2:0) u nedeljnom duelu Primere i završnicu prvenstva učinili dramatičnijom.

Izvor: AR

Nedelja, 04.05.2014.

18:51

Fudbaler Atletiko Madrida Filipe Luis doveo je Levante u vođstvo autogolom u 7. minutu meča, a prednost Levantea povećao je Baral zahvaljujući dobroj asistenciji Viktora u 69. minutu.

Ateltiko Madrid je u trci za titulom i trenutno zauzima prvo mesto na tabeli sa 88 bodova, samo tri više od drugoplasirane Barselone i šest od Reala, koji ima dve utakmice manje.

Levante je ovom pobedom izjednačio broj bodova sa Valensijom i nalazi se na 10. mestu na tabeli Primere.

Atletiko Madrid u sledećem kolu dočekuje Malagu koja je trenutno na 13. mestu na tabeli, dok će drugoplasirana Barselona gostovati Elčeu.

Diop je odlično ubacio loptu u kazneni prostor Atletika, a Luisova nesmotrena reakcija dovela je Levante u vođstvo u sedmom minutu. Meč je rešen u korist Levantea nakon odlične asistencije Viktora za Barala, koji pogađa donji levi ugao gola Kurtoe.