Sterling približio titulu Liverpulu

Fudbaleri Liverpula napravili su veoma veliki i bitan korak ka osvajanju titule u Premijer ligi, pobedom nad Norič Sitijem u gostima.

Izvor: ÐN

Nedelja, 20.04.2014.

14:51

Liverpul je u jednoj neizvesnoj utakmici slavio sa 3:2 i tako povećao prednost na pet bodova, u odnosu na drugoplasirani Čelsi.

Plavci su poraženi od Sanderlenda u subotu, pa je ’crvenima’ potrebno sedam bodova iz preostala tri meča, da bi osvojili titulu posle 24 godine.

Sa druge strane, domaći tim zabeležio je 19. poraz ove sezone i ostao na samo dva boda iznad zone ispadanja.

Najbolji pojedinac meča bio je 19-godišnji Rahim Sterling, koji je postigao dva i namestio jedan pogodak.

Na ‘Kerou Roudu’ viđena je veoma nervozna utakmica u kojoj Liverpul nije bio bolji rival, ali je uspeo da preživi možda i ključno gostovanje u finišu sezone.
Beta/AP Photo/PA, Chris Radburn
Nije se činilo tako kada su gosti u 11. minutu poveli sa 2:0. Prvo je fenomenalni Rahim Sterling u 4. minutu postigao evrogol sa više od 20 metara i najavio novu ubedljivu partiju svog tima.

Sedam minuta kasnije, isti igrač učestvovao je kod gola Liverpula, ali ovoga puta kao asistent. Dobio je od Kutinja loptu na levoj strani, a onda sjajnim dodavanjem iza leđa štopera Noriča proigrao Suaresa, koji je rutinski savladao Rudija.

Ipak, od tog trenutka ritam tima Brendana Rodžersa znatno je opao, pa su ‘kanarinci’ preuzeli terensku inicijativu i krenuli sa napadima. Pokušavali su najčešće ubacivanjima sa boka, ali do kraja prvog dela igre nisu uspeli da stvore konkretnu priliku.

Prvu dobru šansu u drugom poluvremenu imao je ponovo Sterling, kada je posle povratne lopte Kutinja prebacio prečku.

U 54. minutu Gari Huper dodatno je zakomplikovao ovaj meč, kada je iskoristio očajnu reakciju Minjolea kod centaršuta i loptu poslao u nebranjenu mrežu.
U tim trenucima Liverpul nije uspevao da poveže igru, pa je drugi gol visio u vazduhu. Međutim, na drugoj strani odlično je pokušao Luis Suares i prekinuo napade domaćih, a Sterling je u 62. minutu postigao možda i najbitniji gol ove sezone. Ukupno Liverpulov 96 u ligi.

On je presekao jedan poprečni pas gostiju, istrčao dobrih 50 metara sa loptom, prevario dvojicu defanzivaca i šutirao levom nogom sa nekih 13 metara. U blok mu je uleteo Džonson, a lopta se od njega odbila preko Rudija za velikih 3:1.

Ni tu nije bilo kraja uzbuđenjima, izabranici Nila Adamsa krenuli su u novu ofanzivu, znajući da bi porazom ostali ugroženi u borbi za opstanak.

U 77. minutu odlični Robert Snodgras smanjio je na 3:2 i najavio novu dramu. On je nadskočio Flanagana glavom poslao loptu u gornji desni ugao gola Liverpula, posle ubacivanja sa leve strane.

Ipak, Džerard i drugovi uspeli su da se smire i privedu veoma važan meč kraju.

Tokom dana svoje mečeve igraju Arsenal i Mančester Junajted, dok se kolo u ponedeljak završava utakmicom Mančester Siti – Vest Bromvič Albion.