PL: Velšani popravljaju pozicije

Odigrane su još četiri utakmice 35. kola Premijer lige, pobede su ostvarile ekipe Svonsija i Kristal Palasa, uz dva remija.

Izvor: SV

Subota, 19.04.2014.

18:01

Bez pobednika su okončani dueli Aston Vile i Sautemptona, te Kardifa i Stouka, Svonsi je trijumfovao nad Njukaslom rezultatom 1:2, a Palas je pobedio Vest Hem sa 1:0.

Ovi rezultati idu na ruku ekipama iz Velsa, Kardif je pretekao Fulam i sada je na samo dva boda od sigurne zone, dok se Svonsi popeo na 13. poziciju.

Fudbaleri Aston Vile su uspeli da ostanu neporaženi u duelu sa Sautemptonom, međutim remi bez golova ne odgovara ni jednoj ni drugoj ekipi, Vila je pala na 15. poziciju, dok su „Sveci“ izgubili korak za sedmoplasiranim Mančester Junajtedom koji je sada na osam bodova razlike.

Gosti su imali inicijativu, ali je, paradoksalno, tim iz Birmingema imao veći broj šuteva na gol. Najveće šanse su imali Bred Guzan i Mark Olbrajton, međutim golman Artur Boruc je bio nesavladiv.

Kardif i Stouk su takođe odigrali meč bez pobednika, ali je golova bilo, doduše samo sa bele tačke. Gostujući tim je do prednosti stigao u nadoknadi prvog poluvremena preko Marka Arnautovića, a izjednačenje je doneo Piter Vitingam u šestom minutu nastavka meča.

Veliko iznenađenje je priredila ekipa Svonsija, pobedom nad Njukaslom u gostima, koju je režirao Vilfred Boni, golovima u finišu prvog poluvremena, odnosno drugog, iz jedanaesterca.

„Svrake“ su prve stigle do prednosti, u 23. minutu je precizan bio Šola Ameobi, ali je njegov tim propustio priliku da se uključi u borbu za osmu poziciju sa Sautemptonom, koji ima tri boda više.

Jedanaesterac je presudio i u duelu Vest Hema i Kristaln Palasa, gosti su preko Mila Jedinaka u 59. minutu stigli do 13. pobede u sezoni.