Pešaković namučio Partizan

Šampion Srbije Partizan NIS teško je stigao do pobede u drugom kolu Superlige, slavio je u Čačku protiv Borca sa 80:75.

Ponedeljak, 14.04.2014.

16:30

Crno-beli su lako ispustili +10 iz prve četvrtine, da bi Borac u drugom poluvremenu postigao devet trojki za egal do poslednje sekunde.

Šampion je ipak bio koncentrisan u finišu sa linije za slobodna bacanje, te zabeležio drugu pobedu u domaćem prvenstvu. Partizan je predvodio Saša Pavlović sa 21 poenom (7/11 iz igre), dok je Nikola Pešaković ubacio 25 za Borac (5/8 za tri).

Sa dvocifrenim učinkom Pavlovića su u Partizanu pratili Nikola Milutinova sa 13 poena i 6 skokova, Žofre Lovernj sa 12 poena, 8 skokova i 3 asistencije, Bogdan Bogdanović sa 11 poena (2/11), te Milenko Tepić sa 10 poena, 7 skokova i 4 asistencije.

Pešaković je najviše namučio bivši tim, a imao je podršku Nemanje Protića sa 11 poena, dok je 10 ubacio Nikola Maravić uz 5 skokova.

Iako je Bogdanović u petak povredio koleno u poslednjem meču u Evroligi, najbolji strelac crno-belih je kao starter počeo meč u Čačku, dok u timu nisu bili Davis Bertans i Đorđe Gagić.

Partizan je odlično otvorio meč u Čačku, predvođen Tepićem napravio je seriju 11:0 za 15:6, a potom koševima Milutinova i Bogdanovića stigao do dvocifrene prednosti 19:9. Međutim, sve se preokrenulo u drugih deset minuta, Borac pravi seriju 7:0 za egal, a potom serijom koševa Cvetkovića i bivšeg igrača crno-belih Pešakovića preokreće na 34:33 na poluvremenu.

Čačani su u nastavku meča fenomenalno šutirala za tri poena, imali su u jednom trenutku seriju od pet pogođenih šuteva van 6,75 na koju su crno-beli odgovorili preko Pavlovića, pa je do same završnice meč bio u egalu. Dva minuta pre kraja Partizan serijom 7:0 stiže do 74:68, ali Borac novim trojkama Pešakovića i Dumića ostaje u igri. Ipak, u samoj završnici Bogdanović i Lovernj ne greše s penala, pa donose Partizanu pobedu u gradu na Moravi za 2-0.

Partizan će u trećem kolu prvi put igrati pred svojom publikom u Superligi, a dočekuje Crnokosu iz Kosjerića već u sredu. S druge strane, Borac dan kasnije putuje u Železnik na megdan FMP-u.

Superliga, 2. kolo:
Borac Mozzart Sport – Partizan NIS 75:80 (13:21, 21:12, 23:26, 18:21)

Borac MozzartSpot – Partizan NIS 75:80

Prvih pet minuta u Čačku ekipe su bile u egalu (6:4 za Borac), ali Tepić trojkom pokreće seriju Partizana od 11:0 za preokret na 15:6. Iskusni bek crno-belih je postigao pet od prvih 11 poena šampiona, a potom su mu se priključili Bogdanović i Milutinov sa istim učinkom za prvu dvocifrenu prednost (19:9), dva minuta pre kraja četvrtine. Na kraju perioda je bilo 21:13 za crno-bele.

Drugi period kreće naizmeničnim poentiranjem obe ekipe, da bi Cvetković sa dva koša u nizu smanjio na 25:19. Crno-beli ne uspevaju da se vrate na dvocifrenu prednost u narednim napadima, pa Gašić traži tajm-aut pri vođstvu 27:21, u 14. minutu meča. Međutim, crno-beli ne koriste ni naredni napad, a Maravić sa penala i Protić trojkom smanjuju na samo pola koša zaostatka (27:26). Seriju Čačana od 7:0 Partizan prekida tek posle tri skoka u napadu, a košem Muslija. Centar šampiona novim košem održava Partizan u "plusu", ali Borac nastavlja u sjajnom ritmu te koševima Cvetkovića i Pešakovića preokreće na 34:31, a Lovernj postiže koš za 34:33 u korist Čačana na poluvremenu.

Partizan za samo dva minuta u drugom poluvremenu preokreće rezultat koševima Pavlovića i Muslija na 39:36, ali Pešaković trojkom zaostavlja nalet šampiona, a potom Maravić koristi grešku Andrića i vraća Borac u prednost (41:39). Uledio je petominutni trojkaški obraču dva tima, Čačani su pogodili pet, a crno-beli tri puta.
Međutim, gosti su pogađali i sa slobodnih bacanja pa je dva minuta pre kraja perioda bilo 55:55. U finišu perioda Partizan je bio koncentrisaniji pa je iskoristio nekoliko loših napada domaćina te poenima Bogdanovića i Lovernja sa penala stigao do 59:57 pred poslednjih deset minuta.

Partizan je vodio još samo jedan minut, jer Dumić i Pešaković četvrtom trojkom prave novi preokret na 62:60 za Borac u 33. minutu igre. Cvetković pogađa za 64:60, ali Milutinov i Andrić trojkom donose pola koša prednosti crno-belima, pet minuta pre kraja. Borac ostaje u prednosti još nekoliko napada, ali Partizan uspeva da preko Tepića, Pavlovića i Milutinova 'pobegne' na 74:68. Neverovatni Pešaković postiže i petu trojku i održava Borac u životu, dva minuta pre kraja.

Milutinov vraća Partizan na +5, a nakon što je Protić iskoristio samo jedno slobodno bacanje, centar crno-belih gubi loptu. Protić ne uspeva da se iskupi trojkom, pa Bogdanović nakon faula Dumića pogađa penale za 78:72. Nastavlja se neverovatan šut Čačana za tri poena u drugom poluvremenu, Dumić pogađa devetu trojku za -3, a Milutinov promašuje oba slobodna bacanja i daje šansu domaćinu.

Međutim, Pavlović hvata loptu u napadu i dodaje je do Lovernja koga je faulirao Cvetković. Francuz je bio siguran oba puta i potvrdio pobedu šampiona 80:75.