Miha imao pobedu, remi Intera

Doskorašnji selektor Srbije Siniša Mihajlović umalo je ostvario trijumf na debiju u Sampdoriji, ali je u sudijskoj nadoknadi Lacio postigao izjednačujući gol.

Izvor: SV

Nedelja, 24.11.2013.

17:10

Juventus će nakon pobede nad Livornom (2:0) bar jedan dan biti lider tabele, dok je njegov gradski rival sa 4:1 savladao Kataniju.

Sasuolo je nastavio sa dobrim partijama, pobeđena je Atalanta (2.0), dok je Fiorentina pala u Udinama (1:0). U poslednjem meču dana Bolonja i Inter odigrali su nerešeno 1:1, a Roma u ponedeljak igra sa Kaljarijem.

Uprkos velikoj terenskoj inicijativi, Juventus je uspeo tek nakon isteka prvog sata utakmice da zatrese mrežu domaće ekipe. To je pošlo za nogom Fernandu Ljorenteu, na asistenciju sjajnog Pola Pogbe.

Izgleda da je problem „crno-belih“ bilo otključavanje brave na golu Livorna, pošto je sledeći gol stigao već u 75. minutu, Ljorente se sada našao u ulozi dodavača, a egzekutor je bio Karlos Teves.

Juveu je ovo peta uzastopna pobeda, kojom će bar na kratko preuzeti čelnu poziciju od Rome, dok Livorno ostaje u donjem domu tabele sa svega 12 bodova iz 13 utakmica.

Malo je nedostajalo da Siniša Mihajlović trijumfalno startuje trenersku karijeru u Sampdoriji i to protiv svog nekadašnjeg kluba, Lacija. Doskorašnji selektor Srbije je doneo sjajnu odluku u 59. minutu, kada je Všoleka zamenio Sorijanom, koji je svega osam minuta kasnije postigao pogodak. Ipak, „neboplavi“ iz Rima su u petom minutu sudijske nadoknade vremena stigli do izjednačenja i to preko Lorika Cane.

Ovaj remi se može smatrati uspehom Sampdorije, ako se pomene da je Nenad Krstičić već na startu drugog poluvremena dobio crveni karton. Ekipa iz Đenove je prekinula niz od tri poraza i sada ima deset bodova, dok Lacio ne zna za pobedu u poslednja tri kola i za sada ima 17 poena iz 13 mečeva.

Nakon nerešenog rezultata u duelu sa Romom u prošlom kolu, ekipa Sasuola će morati ozbiljno da se shvati, a njihovu snagu na svojoj koži osetili su fudbaleri Atalante. Iako je tim iz Bergama imao veći posed lopte, domaći su u periodu od 63. do 68. minuta postigli dva gola, preko Simonea Zaze i Domenika Berardija.

Najviše golova viđeno je u Torinu, koji je sa 4:1 savladao Kataniju. Seriju je otvorio Ćiro Imobile u desetom minutu, nakon sjajnog prodora šutirao je sa ivice šesnaesterca po sredini gola i prevario golmana gostiju.

Čuvar mreže Anduhar se našao u problemu već 24 minuta kasnije, Omar El Kaduri je ostao sam pred njim i uspešno ga matirao, što je ponovio i u 62. minutu. Svega 120 sekundi pre toga strelac je bio Emilijano Moreti, dok je u 50. jedini pogodak za Kataniju postigao Sebastijan Leto.

Iznenađenje se dogodilo u Udinama, gde su domaći sa 1:0 savladali Fiorentinu. Gol vredan tri boda postigao je Tomas Erto u 35. minutu.

U poslednjem meču dana Inter je gubio od Bolonje 1:0 golom Konea od 12. minuta, ali je na kraju vrlo lako mogao do pobede. Izjednačio je Žonatan u 51. minutu, potom su nerazuri promašili još nekoliko prilika, pre svih Guarin, da bi u samoj završnici Žesus pogodio prečku.

Na kraju, Inter nije uspeo da slavi i da se izjednači sa Napolijem po broju bodova, a Bolonja nije dobila Inter kod kuće još od 2002. godine.