LE: Rad pobedio i u San Marinu

Fudbaleri beogradskog Rada pobedili su sa 3:1 (2:1) u Serevaljeu ekipu Tre Pene u revanš meču prvog kola kvalifikacija za Ligu Evrope

Izvor: B92 Srbija, San Marino

Posle prvih 45 minuta klub sa Banjice je vodi sa 2:1, a u prvom meču u Beogradu Rad je pobedio sa ubedljivih 6:0.

Domaćini su poveli u 23. minutu lepim golom Kardinija iz slobodnog udraca, a gol za izjednačenje postigao je Nemanja Kojić samo četiri minuta kasnije.

Kojić je postigao još jedan gol u 38. minutu posle odličnog dodavanja Marka Stanojevića. Konačan rezultat postavio je upravo Stanojević 15 minuta pre kraja susreta. Nemanja Andrić je u 79. minutu postigao gol koji je poništen zbog ofsajda.

Meč u San Marinu je posmatratlo i oko 200 navijača beogradskog kluba.

Rad u drugom kolu kvalifikacije za Ligu Evrope igra protiv grčkog Olimpijakosa iz Volosa, prvi meč je na programu 14. jula u Beogradu, a revanš je sedam dana kasnije u Grčkoj.

Vlasnik Olimpijakos Volosa Ahileas Beos pritvoren je zbog korupcije, tako da postoji mogućnost da Olimpijakos bude suspendovan iz međunarodnih takmičenja.

Sport

"Crno-beli" brucoši

Fudbalski klub Partizan i Megatrend univerzitet potipsali su protokol o saradnji, koji podrazumeva saradnju kluba i Univerziteta u oblasti obrazovanja.

Fudbal četvrtak 7.07. 19:12 Komentara: 27

U20: Bez Muslija na EP

Selektor U20 reprezentacije Srbije, Aleksandar Džikić skratio je spisak kanditada za Evropsko prvenstvo koje se održava u Bilabu (Španija) od 14. do 24. jula.

Košarka četvrtak 7.07. 21:33 Komentara: 3