Poraz Zvezde i Dinama, TENT pobedio

Odbojkašice Crvene zvezde zabeležile su i treći poraz u CEV Ligi šampiona, dok je TENT pobedio ekipu Bešiktaša u prvom meču 1/16 finala CEV kupa.

Utorak, 07.12.2010.

20:37

Poraz su doživele i odbojkašice Dinama od Apolona rezultatom 3:2 (25:27, 23:25, 25:18, 25:18, 15:5) u prvom meču drugog kola GM Kupa izazivača.

Crvena zvezda izgubila je u SC Šumice od turskog tima Fakro Mušinje u četiri seta (25:9, 27:25, 25:20, 25:20) u trećem kolu grupe A za 97 minuta.

U narednom kolu, koje je na programu za devet dana, „crveno-bele“ gostuju u Turskoj i moraju da pobede ukoliko žele da sačuvaju šanse za plasman u narednu fazu takmičenja.

"Iskustvo je presudilo u ovom meču. Gosće su igrale sa malo grešaka, dok naša ekipa nije pokazala dovoljno za ovako jako takmičenje. Vreme radi za nas i nadam se da ćemo narednih godina steći kvalitet da se uspešnije suprostavimo snažnijim rivalima", rekao je posle utakmice trener Crvene zvezde Ratko Pavličević.

Odbojkašice Tenta su maksimalnim rezultatom pobedile turski Bešikatš u Obrenovcu po setovima 26:24, 25:19, 26:24. Revaš je na programu za osam dana u Istabulu. Ukoliko eliminiše Bešiktaš, TENT će u osmini finala igrati protiv pobednika dvomeča Tirana (Albanija) - Volej Kenic (Švajcarska).

Drugi predstavnik Srbije u Kupu CEV za odbojkašice, Vizura, će u prvoj utakmici šesnaestine finala, u svojoj dvorani, ugostiti Post Švehat iz Austrije u sredu od 18 časova.