Pobeda Arunovićeve u Hrvatskoj

Svetska šampionka i vicešampionka Zorana Arunović pobedila je na turniru u Belom Manastiru u Hrvatskoj u gađanju vazdušnim pištoljem.

Nedelja, 14.11.2010.

00:05

Arunovićeva je do trijumfa došla sa 488 (387) krugova, a imala je ubedljivo najbolji osnovni deo, čak sedam krugova više od Mađarice Sofije Čonke.

Drugoplasirana Čonka je završila takmičenje sa 479,2 (380) krugova, dok je treće mesto pripalo je starijoj sestri Arunović Jeleni sa 477,76 (377) krugova.

Na „Kupu Pohorja“ u Mariboru srpska reprezentativka Ivana Maksimović, članica družine Novi Beograd Ušće, osvojila je drugo mesto u gađanju vazdušnom puškom sa 500,2 (398) krugova.

Do pobede u Mariboru došla je hrvatska reprezentativka, bronzana sa Olimpijskih igara u Pekingu 2008. Godine Snježana Pejčić sa 501,7 (398) krugova. Pejčićeva je imala najbolju finalnu seriju od 103,7 krugova, dok je Maksimovićeva zabeležila 102,2 kruga u dodatnih deset dijabola. Treće mesto zauzela je Kaja Repič iz Slovenije sa 497,5 (396) krugova.

U muškoj konkurenciji, reprezentativac Policajca Milenko Sebić u gađanju vazdušnom puškom osvojio je 15. mesto sa 585 krugova. Prvo mesto osvojio je svetski šampion Mađar Šidi sa 702 (597) krugova ispred Slovenca Markoje sa 696,7 (594) krugova i Austrijanca Štrencla sa 696,5 (594) kruga.