Domaćini planetarnog šampionata dobro su se namučili u trećem kolu pošto su tek posle pet setova slavili protiv Irana.
Slično je bilo u velikom derbiju između Kubanaca i Brazilaca, koji je ujedno odlučivao i ko će biti naredni protivnik selekcije Srbije, a Kubanci su iz njega izašli kao pobednici.
Pobede u trećem kolu ostvarile su i selekcije Japana, Španije, Kameruna, Meksika, Češke i Nemačke. Najveće iznenađenje od svih njih napravila je reprezentacija Češke koja je slavila protiv Bugarske.
Takmičenje u prvom krugu na Svetskom prvenstvu završili su bez pobede Tunis, Australija, Venecuela i Kina, dok su po pobedu od eliminisanih ekipa ostvarili Iran i Kanada.
Druga faza takmičenja počinje u sredu i traje do petka i tokom nje će sve selekcije odigrati po dve utakmice, a dalji plasman obezbediće po dve ekipe koje će potom formirati četiri grupe sa po tri selekcije.
Rezultati trećeg kola: A grupa (Milano) Japan – Egipat 3:2 (32:34, 23:25, 25:19, 25:17, 15:13)
Italija – Iran 3:2 (25:21, 25:10, 21:25, 26:28, 15:13)
Tabela Italija 3 3 0 6
Egipat 3 1 2 4
Japan 3 1 2 4
Iran 3 1 2 4
Grupa B (Verona) Španija – Tunis 3:1 (25:23, 25:22, 25:27, 25:23)
Kuba – Brazil 3:2 (34:32, 18:25, 23:25, 25:21, 15:12)
Tabela Kuba 3 3 0 6
Brazil 3 2 1 5
Španija 3 1 2 4
Tunis 3 0 3 3
Grupa C (Modena) Australija – Kamerun 1:3 (25:21, 22:25, 21:25, 19:25)
Portoriko – Rusija 2:3 (25:21, 14:25, 21:25, 25:23, 11:15)
Tabela Rusija 3 3 0 6
Portoriko 3 2 1 5
Kamerun 3 1 2 4
Australija 3 0 3 3
Grupa D (Ređo Kalabrija) Meksiko – Venecuela 3:0 (25:22, 25:20, 25:20)
SAD – Argentina 3:1 (22:25, 27:25, 25:22, 25:20)
Tabela SAD 3 3 0 6
Argentina 3 2 1 5
Meksiko 3 1 2 4
Venecuela 3 0 3 3
Grupa E (Torino) Bugarska – Češka 1:3 (23:25, 25:27, 30:28, 25:27)
Kina – Francuska 0:3 (17:25, 20:25, 19:25)
TabelaFrancuska 3 3 0 6
Češka 3 2 1 5
Bugarska 3 1 2 4
Kina 3 0 3 3
Grupa F (Trst) Nemačka – Kanada 3:0 (27:25, 25:22, 25:20
Srbija – Poljska 1:3 (19:25, 18:25, 25:21, 23:25) Tabela Poljska 3 3 0 6
Srbija 3 1 2 4
Nemačka 3 1 2 4
Kanada 3 1 2 4
Druga faza takmičenja (29. septembar – 1. oktobar) Grupa G (Katanija): Italija, Portoriko, Nemačka
Grupa H (Milano): Kuba, Srbija, Meksiko
Grupa I (Katanija): Rusija, Egipat, Španija
Grupa L (Ankona): SAD, Češka, Kamerun
Grupa M (Milano): Francuska, Argentina, Japan
Grupa N (Ankona): Poljska, Brazil, Bugarska
Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja,
stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.
Komentari 3
Pogledaj komentare