BL: Pobede Majnca i Bajera

Fudbaleri Majnca pobedili su favorizovani Štutgart sa 2:0 u prvom kolu fudbalskog prvenstva Nemačke.

Nedelja, 22.08.2010.

20:42

Srpski reprezentativac Zdravko Kuzmanović odigrao je ceo meč za Štutgart.

Bajer iz Leverkuzena je na prepunom Vestfalen stadionu u Dortmundu lako pobedio domaću Borusiju sa 2:0. Bajer je do pobede u Dortmundu stigao postigavši dva gola za četiri minuta. Prvi gol postigao je Švajcarac Trankvilo Barnete u 19. minutu, dok je drugi u 22. postigao Renato Augusto.

Prvi gol za Majnc postigao je u 26. minutu Morten Rasmusen, pojačanje (iz škotkog Seltika) ekipe iz letnjeg prelaznog roka. Konačan rezultat postavljen u 47.minutu kada je strelac bio još jedan novajlija Sami Alagui. Tunišanin rođen u Nemačkoj stigao je iz drugoligaša Grojter Firta.

Štutgart je tako kažnjen za promašen penal u 19. minutu, kada Kakau nije bio precizan sa bele tačke. To je bila prva pobeda Majnca nad Štutgartom od ulaska u Bundesligu 2004.