Interu 'trijagonal' u Bariju

Tradicionalni 'trijagonal' Trofeo TIM osvojila je ekipa Intera posle boljeg izvođenja jedanaesteraca u duelu sa gradskim rivalom, Milanom.

Subota, 14.08.2010.

11:47

Prvake Evrope sa trakom na ruci predvodio je Dejan Stanković. Reprezentativac Srbije promašio je jednaesterac ali i podigao pehar na kraju takmičenja.

U prvom duelu igranom u Bariju (svi po 45 minuta) Inter je bio uspešniji od Juventusa. Bilo je 1:0 a jedini gol postigao je Holanđanin Vesli Snajder.

U drugih 45 minuta Juventus i Milan igrali su nerešeno, 1:1, golove su postigli Brazilci, Ronaldinjo, koji se najzad pojvio u ekipi, za 'roso-nere' u 20. minutu, Dijego za 'bjanko-nere' 12 minuta kasnije.

Milan je bio bolji 'sa kreča', bilo je 4:2.

Poslednja utakmica završena je bez pogodaka, ponovo je rešavala penal serija u kojoj je Ronaldinjo promašio odlučujući udarac - 3:2 za Inter.