Bronza i OI za Mirosavljeva!

Srpski reprezentativac Nemanja Mirosavljev osvojio je bronzanu medalju na 50. šampionatu sveta u disciplini MK puška trostav.

Sreda, 04.08.2010.

15:54

Miroslavljev je ostvario rezultat od 1.273,3 kruga, čime je ujedno i obezbedio olimpijsku vizu za Igre u Londonu 2012. godine.

Mirosavljev je tako treći srpski strelac koji će se takmičiti na Olimpijskim Igrama, posle Zlatića i Mikeca pištoljem. Zlato je pripalo Peteru Šidiju iz Mađarske (1.275,6), a srebro Jinseopu Jangu iz Koreje (1.274,2).

Stevan Pletikosić je zauzeo 35. mesto sa 1.166 krugova, dok je Dragan Marković 50. sa 1.160.

Ovo mi je najvaći i najdraži uspeh u karijeri i nikada nisam gađao na takmičenju sa više vrhunskih strelaca. Još nisam svestan šta sam uradio, nisam se ni javio mojima kod kuće, moram da smislim šta da im kažem... Jedino znam da sam umoran, da sam dao sve od sebe, a da osvojim medalju pomogla je, sigurno, i činjenica da sam još pre finala obezbedio olimpijsku vizu. U ovoj disciplini bilo je planirano pet olimpijskih viza, a finalisti su bili Šidi, Kamprijani ni De Nikolo koji su već obezbedili mesto na olimpijskom turniru tako da su presotali učesnici bili rasterećeni tog pritiska“, rekao je Nemanja Mirosavljev posle takmičenja.

Mirosavljev je dva prva stava odlično odradio, a da je spreman za visok rezultat pokazale si u prve tri serije u tehnički najzahtevnijem klečećem stavu kada je imao dva kruga manje od maksimalnog rezultata 99, 99, 100.

Mirosavljev je u na Šampionatu sveta u Moskvi 1990. osvojio tri ekipne seniorske bronze, a sa Prvenstva Evrope u u Bolonji 1991. ima pojedinačno srebro u trostavu dva ekipna zlata i tri ekipna srebra.

Na Šampionatu Evrope u Granadi 2007. osvojio je pojedinačnu bronzu u trostavu. Na EŠ u Osijeku 2009. osvojio je ekipno zlato i bronzu i bio je četvrti u trostavu kada je izgubio medalju lošim poslednjim hicem. Bio je šesti na Šampionatu sveta u Barseloni 1998. u trostavu i vazdušnom puškom.

Rezultati, MK puška trostav, seniori, samo pojedinačno: 1. Peter Šidi (Mađarska) 1.275,6 (1.178), 2. Jinseop Han (Koreja) 1.274,2 (1.176), 3. Nemanja Mirosavljev (Srbija) 1.273,3 (1.174), 4. Konstantin Prihodčenko (Rusija) 1.272,2 (1.173), 5. Nikolo Kamprijani (Italija) 1.271,8 (1.173), 6. Jonhiun Kim (Koreja) 1.271,7 (1.174), 7. Marko de Nikolo (Italija) 1.271,7 (1.174), 8. Sirl Graf (Francuska) 1.268 (1.172)...35. Stevan Pletikosić 1.166, 50. Dragan Marković 1.160 itd.