Pobede štafeta Francuske i Ukrajine

Muška reprezentacija Francuske osvojila je zlatnu medalju u štafeti 4x100 metara na Evropskom prvenstvu u atletici u Barseloni.

Izvor: LB

Nedelja, 01.08.2010.

21:10

Selekcija Francuske u sastavu Džimi Viko, Kristof Lemetr, Pjer Aleksis Pesono i Marsial Mbandžok osvojila je zlatnu medalju sa vremenom 38,11 sekundi, što je najbolji evropski ovosezonski rezultat. Kristof Lemetr je tako postao prvi sprinter koji je osvojio tri zlatne medalje na Evropskom prvenstvu.

Srebrnu medalju osvojila je reprezentacija Italije (38,17), dok je bronza pripala selekciji Nemačke (38,44).

Francuska je poslednjeg dana takmičenja u Barseloni osvojila još jednu zlatnu medalju, pošto je Maiedin Mahiši-Benabad trijumfovao u disciplini 3.000 metara stiplčež. Mahiši-Benabad je pobedio sa rezultatom 8:07,87 minuta, što je ujedno i novi rekord šampionata. Srebrnu medalju osvojio je njegov žemljak Buabdela Tahri (8:09,28), dok je bronza pripala Špancu Hoseu Luisu Blanku (8:19,15), što je njegov najbolji ovosezonski rezultat.

U ženskoj konkurenciji na 4x400 metara pobedila je reprezentacija Rusije (3:21,26) u sastavu Anastasija Kapačinskaja, Antonina Krivošapka, Ksenija Ustalova i Tatjana Firova. Ruskinje su bile brže od Nemica (3:24,07) i Britanki (3:24,32).

Takođe u ženskoj konkurenciji, ali u trci na 4x100 metara, zlatnu medalju je osvojila štafeta Ukrajine. Ukrajinke, u sastavu Olesja Pov, Natalija Pohrebnjak, Marija Remjen i Jelisaveta Brižina, pretrčale su tu deonicu za 42,29 sekundi. Drugo mesto i srebrnu medalju osvojila je reprezentacija Francuske (42,45), dok je štafeta Poljske bila treća (42,68).

Takmičenje na Evropskom prvenstvu u Barseloni završeno je štafetnom trkom na 4x400 metara u muškoj konkurenciji. Reprezentacija Rusije (3:02,14), u sastavu Maksim Dildin, Aleksej Aksenov, Pavel Trenihin i Vladimir Krasnov, pobedila je ispred Velike Britanije (3:02,25) i Belgije (3:02,60) i tako osvojila desetu zlatnu medalju na EP.