Zlatić izborio vizu za OI 2012!

Strelac Andrija Zlatić zauzeo je na SP u Minhenu četvrto mesto u gađanju malokalibarskim pištoljem i izborio učešće na OI u Londonu 2012. godine.

Nedelja, 01.08.2010.

14:40

Zlatić je u finale ušao kao treći posle osnovnog dela takmičenja, ali je u završnih deset hitaca pokvario plasman i sa ukupno 659.6 zauzeo četvrto mesto.

Drugi naš predstavnik u ovoj disciplini Damir Mikec bio je 14. sa 559 krugova, a Dimitrije Grgić je takmičenje završio na 42. mestu sa 550 krugova.

"Olimpijska viza je za mene zlata vredna, iako mi je žao što sam ispustio i pojedinačni trofej", rekao je Zlatić, prvi srpski sportista koji je obezbedio učešće na najprestižnijem sportskom događaju.

Zlatnu medalju osvojio je Tomajaki Masuda (Japan) sa ukupno 669.7 i osnovnim rezultatom od 572 kruga, srebro je pripalo Daeming Liju iz Koreje sa 665.2 i 557 krugova, a bronza Vjačeslavu Podlesniju (Kazahstan).sa 662.1 i 568 krugova. Prva četiri strelca osvojili su vize za London.

U konkurenciji seniorki vazdušnom puškom evropska šampionka u ovoj disciplini Andrea Arsović, reprezentativka Partizana, zauzela je 11. mesto sa 397 krugova.

Raspucavala je za finale, jer su šest takmičarki imale po 397 krugova ,dok je mesta u plejofu bilo za tri. Arsovićeva je, na žalost, u dodatnih pet dijabola imala najslabiji rezultat, samo 48 krugova, i ispala iz finala sa Japankom Konomoto i Kineskinjom Jifei Li. U završnicu su ušle Iranka Jambozorg i dve Nemice Meger i Gaus.

Na 85. mesto u konkurenciji 138 takmičarki, plasirala se Ivana Maksimović sa 390 krugova (97, 100, 96, 97), dok je 92. Lidija Mihajlović sa takođe 390 krugova (95, 98, 98, 99).

U ekipnoj konkurenciji Srbija je 18. sa 1.177 krugova (Arsović 397, Maksimović 390, Mihajlović 390). Zlato je pripalo Nemačkoj, srebro Kini, a bronza SAD.