Rijeka utišala Maksimir

Fudbaleri Rijeke priredili su veliko iznenađenje u 2. kolu Prve lige Hrvatske pobedivši u Zagrebu Dinamo sa 2:1.

Nedelja, 01.08.2010.

08:52

Pobedu gostima doneo je Badelj autogolom u 72. minutu. Istorijsku pobedu, prvu u svom debitantskom nastupu u Prvoj ligi zabeležio je Split.

“Crveni” su sa 4:0 deklasirali Varaždin pred 4000 gledalaca. Drugu pobedu u sezoni zabeležo je Zagreb, sa 2:0 protiv Istre, istim rezultatom Zadar je nadigrao Karlovac, dok su Šibenik i Cibalia igrali bez golova.

Zagrebački Dinamo posle silnih problema u kvalifikacijama za Ligu šampiona i optužbi za nameštanje utakmica, ni na terenu ne deluje sigurno. U drugom kolu HNL-a izgubio je na Maksimiru od Rijeke.

“Modri” su poveli protiv gostiju već u devetom minutu golom Brazilca Samira, ali je u 25. izjednačio Rodić. Mnogo su grešili igrači Velimira Zajeca što su Riječani na pravi način iskoristili i pobedili autogolom Badelja 18. minuta pre kraja meča.

Dinamo u sredu igra revanš 3. kola kvalifikacija za Ligu šampiona protiv moldavskog Šerifa. U prvom meču u Tiraspolju bilo je 1:1.

U poslednjem meču kola u nedelju Hajduk gostuje Osijeku.