SL: Rafal Srbije za prvo mesto

Vaterpolisti Srbije pobedili su u Nišu selekciju Australije sa 8:6 (0:1, 5:1, 1:1, 2:3) i osvojili prvo mesto u grupi B na završnom turniru Svetske lige.

Četvrtak, 15.07.2010.

18:19

Izabranici Dejana Udovičića u prethodna dva kola savladali su Južnu Afriku i Hrvatsku, a u četvrtfinalu u petak od 20 sati igraće protiv reprezentacije Kine.

Australija je povela sa 2:0, ali su prvaci sveta uzvratili serijom 6:0 i do kraja odbranom održali vođstvo. Tri gola postigao je Prlainović, Filipović i Pjetlović po dva, a jednom je stralac bio Nikola Rađen.

U prvoj četvrtini obe ekipe su napravile dosta grešaka u napadu, pa gledaoci nisu imali priliku da vide više od jednog pogotka, i to Australijanca Entonija Martina. Gosti su na početku druge četvrtine, posle odlično izvedenog kontranapada i gola Džona Koterila poveli sa 2:0.

Od tog trenutka do sredine treće četvrtine u bazenu je postojala samo ekipa Srbije. Najpre je Duško Pijetlović smanjio na 2:1, a rezultat je poravnao Nikola Rađen posle kontranapada.
FoNet

Srbija je do prvog vođstva na utakmici došla dva minuta pre kraja prvog poluvremena, kada je Filip Filipović iskoristio peterac. Veoma brzo, golom Andrije Prlainovića u situaciji sa igračem više domaćin je došao do 4:2, a isti igrač je do kraja poluvremena iskoristio peterac.

Golgetersku seriju Srbije početkom treće četvrtine nastavio je Pijetlović, a do kraja deonice Aron Janger je smanjio na 6:3.

Već na početku poslednje četvrtine Sem Mekgregor je postigao četvrti gol za Australijance, koji su zatim u još dva navrata propustili priliku da dođu na jedan pogodak zaostatka.

Prlainović je ponovo vratio Srbiji tri gola viška (7:4), ali su Australijanci odmah uzvratili preko Mekgregora. Gol kojim je definitivno rešeno pitanje pobednika postigao je Filipović koji je minut i po pre kraja utakmice lobovao golmana rivala.

Jedan od junaka meča bio je i srpski golman Slobodan Soro koji je fantastično branio, posebno u drugom poluvremenu.

Crnogorci na penale, Hrvati razbili JAR

U jednom od derbija trećeg kola završnog turnira Svetske lige u Nišu, vaterpolisti Crne Gore pobedili su selekciju SAD na penale 4:2 jer je u regularnom delu bilo 7:7. Crna Gora će u četvrtfinalu igrati protiv autsajdera Južne Afrike, a derbi ove faze biće duel SAD-a i Hrvatske.

Vaterpolisti Španije pobedili su selekciju Kine 11:5 (3:2, 4:0, 3:2, 1:1), dok je Hrvatska bila ubedljiva protiv Južne Afrike sa 22:1. Španci su zabeležili prvu pobedu i zauzeli treće mesto u grupi pa će u četvrtfinalu igrati protiv drugoplasiranog tima iz grupe B Australije.