Rival Partizana pobedio u prvenstvu

Fudbaleri Pjunika savladali su u utakmici 14. kola jermenskog prvenstva ekipu Kilikije rezultatom 4:2.

Izvor: B92, lokalni sajtovi

Subota, 03.07.2010.

19:47

Pjunik je stigao do drugog mesta na tabeli sa tri boda zaostatka u odnosu na vodeći Banants koji ima i meč manje.

Gosti, takođe ekipa iz glavnog grada Jermenije Jerevana, izjednačili su golom Kačatrijana u 21. minutu a isti fudbaler pogodio je i u 57. minutu za 1:2.

U poslednjih 20 minuta Pjunik je stigao do pobede, Goharjan je bio strelac u 70. minutu, Edigarjan u 88, a Piceli je svojim drugim pogotkom u poslednjem minutu postavio konačan rezultat, 4:2 za Pjunik.

Banants je u četvrtak igrao u prvom kolu kvalifikacija za Ligu Evrope i izgubio od kiparskog Anortozisa u Larnaki sa 3:0.

Do utakmice sa Partizanom Pjunik će odigrati još jednu prvenstvenu utakmicu, 10. jula.